30 lat temu Citroen XM zdobył nagrodę Car of The Year 1990

1 1 044

Z najwyższymi notami od większości jury, Citroen XM został w 1990 roku niekwestionowanym zwycięzcą konkursu Car of The Year. Pełne emocji linie połączone z niezwykłym wyglądem; zaprojektowane przez Bertone linie dały elegancję i klasę do tego rodzaju nadwozia. Ewolucja zawieszenia w postaci Hydractive z kontrolą twardości daje najwyżsi komfort jazdy. Silnik 3.0 V6 z 24 zaworami i 200 KM mocy pozwala na wysokie osiągi – można przeczytać na stronie konkursu.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Citroen XM zdobył wtedy 390 punktów. Bardzo wysokie notowania, jury nie miało wątpliwości. Po raz kolejny francuska marka pokazała, że można projektować i produkować samochody, które są nie tylko komfortowe, ale budzą też emocje.

Minęło już 30 lat od czasu, gdy niezwykły Citroen XM dostał nagrodę. Szmat czasu a najszybsze żelazko świata nadal nie daje pozostać obojętnym! Ten samochód był na swój sposób rewolucją, szczytowym rozwinięciem konstrukcji z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Duża limuzyna z najbardziej komfortowym zawieszeniem na świecie do dzisiaj uchodzi za wyjątkową.

W 1990 roku Citroen XM wygrał z bardzo mocnymi konkurentami. 215 pkt. otrzymał Mercedes-Benz SL. 214 pkt. Ford Fiesta, wprowadzony wtedy na rynek. Mimo tego to właśnie Citroen zgarnął wszystko, co było do zgarnięcia. Dzisiaj coraz trudniej kupić zadbany egzemplarz.

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Eme Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Eme
Gość
Eme

opowiem taka Historie z tym samochodem. Bo bardz milo wspominam.. Przy okazji pozdrawiajac Tomka (wlasciciela XM) i Patryka, z ktorym to robilem flaszeczke przed pojsciem do Studia,a Tomek nas obwizil po pieknej Zielonej Gorze.. :) Piekny samochod, wspaniale wykonczenie i wygoda..