Alpine uruchamia dla klientów program „Alpine Experience”

0 179

Rajdy turystyczne „La Route Alpine”.

Warsztaty łączące jazdę samochodem i fotografowanie we współpracy z firmą Leica.

Jazda po torze w ramach kolejnej edycji „La Piste Bleue”.

Dla wielu Alpine to coś znacznie więcej niż tylko sportowy samochód. To także historia, odrobina Francji i chwile przyjemności w gronie pasjonatów. Chcąc nadać temu konkretny wymiar, Alpine organizuje serię wydarzeń dla klientów pod nazwą „ALPINE EXPERIENCE”. Imprezy, które są połączeniem poznawania francuskiego dziedzictwa i jazdy samochodem są skierowane do wszystkich klientów Alpine z różnych krajów.

„La Route Alpine” – rajdy turystyczne z Atelier Tuffery i Louisem Roedererem w programie

Alpine organizuje po raz pierwszy rajdy turystyczne dla klientów pod nazwą „La Route Alpine”.

Rajd Atelier Tuffery odbędzie się pod hasłem poznawania umiejętności francuskich rzemieślników-pasjonatów oraz wspaniałych dróg w Sewennach. Atelier Tuffery. Założone w 1892 r. przez Célestina Tuffery’ego, jest najstarszym francuskim zakładem produkującym dżinsy. Dowodem tradycji i umiejętności Atelier Tuffery są dżinsy zaprojektowane specjalnie dla Alpine. Dzień rozpocznie się od road trip w parku Grands Causses, który znajduje się na terenie  parku narodowego Sewennów. To idealny teren do jazdy A110. Po obiedzie w Anduze zaplanowane jest zwiedzanie Atelier Tuffery.

Udział w Rajdzie Atelier Tuffery kosztuje 200 euro od osoby.

Rajd Louisa Roederera – program obejmuje dwa dni z noclegiem i łączy poznawanie francuskiego dziedzictwa z przyjemnością jazdy po drogach Szampanii. Louis Roederer to jedna z ostatnich firm, będących nadal w rodzinnych rękach założycieli marki, która produkuje szampana. Program przewiduje odwiedziny w winnicy Louisa Roederera oraz w piwnicach rodzinnej posiadłości, zwykle zamkniętych dla publiczności. Wieczór w prywatnym pałacyku Louisa Roederera obejmuje degustację szampana Cristal Roederer oraz kolację w restauracji nagrodzonej przez Michelina. Następnego dnia na uczestników czeka legendarny tor w Gueux.

Udziału w dwudniowym rajdzie kosztuje 950 euro od osoby.

Warsztaty Alpine z firmą Leica 

W październiku 2018 roku w ciągu czterech dni znana fotografka przedstawiła własną wizję road trip za sterami A110.  Alpine i Leica, rozwijając współpracę, po raz kolejny rozpoczynają wspólny projekt.

Przez jeden, bardzo wyjątkowy dzień uczestnicy będą mieli okazję jednocześnie zrealizować dwie pasje: jazdę udostępnionym Alpine A110 oraz fotografowanie wybranym aparatem Leica. Warsztaty odbędą się przy okazji dnia „La Piste Bleue”, organizowanego 4 października na torze w Abbeville koło Amiens.

Warsztaty z jazdy Alpine pod okiem instruktora-specjalisty oraz zajęcia fotograficzne prowadzone przez członka Leica Akademie są przeznaczone wyłącznie dla klientów firm Alpine i Leica:
– opanowanie technik śledzenia obiektu w ruchu: przewidywanie trasy i właściwe ustawienie aparatu,
– nieostrość ruchu/technika „rozmytego tła”: dobór czasu naświetlania w zależności od wybranej ogniskowej i nauka tworzenia obrazów dynamicznych,
– praca nad światłem załamującym się  na nadwoziu: wykorzystanie naturalnego światła, by oddać krzywizny Alpine i odpowiednio dobrać tło.

Udział w warsztatach kosztuje 490 euro od osoby.

„La Piste Bleue”

Świetnie znane miłośnikom Alpine imprezy pozwalają właścicielom starszych i nowszych modeli Alpine doskonalić umiejętności kierowcy na najpiękniejszych torach w Europie pod okiem instruktorów – specjalistów Alpine.

Szczegółowy program „Doświadczenia Alpine” można znaleźć na stronie:  https://www.alpinecars.com/fr/moments/experience-alpine/

Miejsca mogą rezerwować klienci Alpine, bez ograniczeń geograficznych.

Rezerwacji można dokonać już teraz pod numerem 0033 772 110 110 od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00

 

Marka Alpine została założona w 1955 roku przez Jeana Rédélégo, młodego pasjonata sportów motorowych. Alpine stał się legendą po zwycięstwie Alpine A110 „Berlinette” w dwóch edycjach Rajdu Monte Carlo w 1971 i 1973 roku. Dzisiaj Alpine powraca z nowym samochodem sportowym A110 – wiernym ponadczasowym zasadom, które zapewniły sukces Alpine – kompaktowym, lekkim i zwrotnym, by zapewnić największą przyjemność z jazdy.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o