Chat with us, powered by LiveChat

Car-sharing Renault MOBILITY dla klientów IKEA Francja

0 13

We wszystkich sklepach IKEA udostępniono klientom 300 samochodów osobowych i dostawczych.

Samoobsługowe wypożyczalnie samochodów są dostępne 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.
Docelowo wszystkie oferowane modele będą w pełni elektryczne.

Renault MOBILITY i IKEA Francja podpisały umowę o współpracy, zgodnie z którą klienci sklepów IKEA będą mogli korzystać z nowatorskich usług najmu samochodów dostępnych przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu1. Docelowo do 2020 roku wszystkie samochody z wypożyczalni oferowane klientom będą w pełni elektryczne. Z myślą o promowaniu ekologicznej motoryzacji, nowe i odpowiadające na potrzeby rynku usługi oferowane przez IKEA Francja i Renault są dostępne w atrakcyjnej cenie.

Do września 2018 roku sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów Renault MOBILITY będzie stopniowo uruchamiana we wszystkich sklepach szwedzkiego producenta mebli2 we Francji. Pierwszy punkt został otwarty przy sklepie IKEA Paris-Villiers. Klienci wypożyczalni przy sklepach IKEI będą mieli do dyspozycji prawie 300 modeli samochodów osobowych i dostawczych (Trafic, Kangoo, Kangoo Z.E., ZOE). Na początku w ofercie Renault MOBILITY znajdą się wersje elektryczne i z tradycyjnym napędem, w zależności od dostępności punktów ładowania na terenie sklepu. Cała flota wypożyczalni zostanie w pełni zelektryfikowana już w 2020 roku.

Samoobsługowe wypożyczalnie Renault MOBILITY działają już na terenie całej Francji. Każdy ze 180 punktów, które znajdują się przy salonach Renault i w innych miejscach w centrach miast, na parkingach publicznych i w innych lokalizacjach, jest dostępny przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Klienci korzystają z mobilnej aplikacji Renault MOBILITY, która umożliwia im wygodny i szybki dostęp do samochodów z wypożyczalni. Ceny za wynajem samochodu zaczynają się od siedmiu euro za godzinę3 (cena obejmuje VAT), w zależności od wybranego modelu (cena obejmuje ubezpieczenie i opłatę za przejazd 100 km). Klienci mogą odebrać natychmiast wybrany samochód w wielu lokalizacjach, m.in. na parkingach przy sklepach IKEA i punktach Renault MOBILTY, co sprawia, że jest to niezwykle elastyczna usługa.

Dzięki nawiązanej współpracy możemy zapewnić naszym klientom usługę, która zwiększa dostępność produktów i uzupełnia naszą aktualną ofertę. Nowe usługi szybkiego, wygodnego i taniego najmu samochodów zapewniają klientom prosty dostęp do floty, która już niedługo będzie składać się wyłącznie z samochodów elektrycznych, co podkreśla nasze zaangażowanie w promocję proekologicznego stylu życia – mówi Vicente Cubells, dyrektor ds. relacji z klientami IKEA.

Współpraca z IKEA Francja potwierdza, że oferta car-sharingu Renault MOBILITY jest bardzo aktualna. Nawiązane przez nas partnerstwo jest także ważnym elementem strategii rozwoju usług Renault Mobility we Francji. To dostępne dla wszystkich rozwiązanie opiera się w 100% na cyfrowych doświadczeniach klienta oraz sieci Renault, co gwarantuje wysoki poziom usług – wyjaśnia Philippe Buros, szef sprzedaży Renault we Francji.

1 Pod warunkiem, że pozwala na to rozplanowanie sklepu IKEA.
2 Planowane jest otwarcie wypożyczalni we wszystkich 32 sklepach IKEA: w Awinionie, Bayonne, Bordeaux, Breście, Caen, Clermont-Ferrand, Dijon, Grenoble, Hénin-Beaumont, La Valentine, Lomme, Lyon-Saint-Priest, Metzu, Mulhouse, Nantes, Orleanie, Paris-Plaisir, Paris-Evry, Paris-Velizy, Paris-Paris Nord, Paris-Villiers, Paris-Thiais, Paris-Franconville, Reims, Rennes, Rouen, Saint-Etienne, Tuluzie, Tours i Vitrolles.
3 Stawka za godzinę najmu modeli Renault ZOE i Renault Kangoo (od 7.00 do 20.00), która obejmuje przejazd 100 km, ubezpieczenie i koszt paliwa.
Renault  

Renault to francuska marka Grupy, która ma 12,7 tys. salonów sprzedaży w 134 krajach świata. Ta najpopularniejsza na świecie francuska marka motoryzacyjna od lat wprowadza na rynek nowatorskie rozwiązania, które zmieniają sposób, w jaki korzystamy z samochodów. Modele z jej gamy wyróżniają się nowoczesną stylistyką, zapewniają łączność ze światem, możliwość dowolnej aranżacji wnętrza i są wyposażone w intuicyjne w obsłudze systemy, dzięki czemu życie staje się prostsze. Marka Renault skupia się na innowacjach, aby użytkownicy jej samochodów mogli cieszyć się pełnią życia.

IKEA France 

IKEA jest największym dostawcą mebli i artykułów wyposażenia wnętrz na rynku francuskim, w którym ma 19,4 % udziału. IKEA zatrudnia we Francji 10 tys. 64 pracowników, prowadzi 33 sklepy, sklep internetowy IKEA.fr oraz centrum obsługi klienta. W roku podatkowym 2017* sklepy IKEA odwiedziło 54,9 milionów klientów, a jej sklep internetowy zanotował 162 miliony wejść na stronę. Marka IKEA rozwija się zgodnie z podstawowymi wartościami szwedzkiej kultury firmy, co jest kluczem do jej sukcesu. Zgodnie z kulturą i wartościami firmy wyznawanymi przez wszystkich pracowników IKEA we wszystkich krajach, w których działa, każdy członek personelu może się rozwijać i przyczyniać się do realizacji wizji Grupy IKEA, którą jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla jak największej liczby ludzi.

*Rok obrotowy od 1 września 2016 r. do 31 sierpnia 2017 r.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o