Citroen 2CV zniszczony przez przypływ. Kierowca nie zdążył wyjechać z plaży

4 1 881

Citroen 2CV to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów świata. Dwa dni temu jeden z kierowców w miejscowości Le Bois-Plage-en-Ré wjechał swoją kaczką na plażę. Chciał podziwiać morze z bliska. Wyjechać już nie zdążył – zaskoczył go przypływ. Jak pokazują zdjęcia, które zamieściła straż miejska, auto zostało prawie całkowicie zniszczone. 

Siła żywiołu była na tyle duża, że wyrwała drzwi i zniszczyła szyby w aucie. Koła Citroena prawie w całości zostały zasypane piaskiem. Przypływ nie oszczędził też zewnętrznych elementów pojazdu. Samochód usunięto z plaży w piątek po południu. 2CV nadaje się prawdopodobnie tylko do utylizacji – słona woda w krótkim czasie może spowodować korozję całego nadwozia.

To już drugi Citroen w ciągu ostatniego tygodnia, który został zniszczony przez morską wodę we Francji. Informowaliśmy niedawno o kierowcy, który wjechał swoim C5 do wody w porcie w Marsylii.

Film – tak wyglądają urokliwe plaże Le Bois-Plage-en-Ré

Mapa miejsca zdarzenia

źródło: Straż Miejska Le Bois-Plage-en-Ré

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
KoloElkaRomanAndrzej1 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej1
Gość
Andrzej1

Najbardziej rozpoznawalnymi samochodami jest Volkswagen Garbus, Transporter i Golf, Cadillac Eldorado z 1959 roku oraz Tesla. Tyle w temacie.

Roman
Gość
Roman

Red. Nowicki napisał wyraźnie „jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów” co oczywiście nie przesądza, że każdy może mieć własne preferencje (wyobrażenia) w tych sprawach, a kategoryczne stwierdzenia w tych sprawach „tyle w temacie” nie muszą wcale odpowiadać wielu innym fanom masowej motoryzacji.

Elka
Gość
Elka

Garbus? Chyba pan mieszka w Niemczech. 2CV zdecydowanie bardziej rozpoznawalny

Kolo
Gość
Kolo

Garbus powstał na ukradzionych przez Niemców projektach czeskiej Tatry. Ferdynand Porsche zrobił wtedy z tych projektów Garbusa.