Citroën Grand C4 Picasso najlepszym używanym minivanem do 10.000 funtów

14 6 351

Citroën Grand C4 Picasso został uznany w plebiscycie magazynu What Car? najlepszym używanym minivanem w cenie do 10.000 funtów. Przyznam się szczerze, że wcale mnie to nie dziwi – to naprawdę znakomity, funkcjonalny, wygodny, a do tego świetnie wyglądający samochód tego segmentu.

W uzasadnieniu przyznania nagrody dla najlepszego minivana napisano, że Citroën Grand C4 Picasso jest autem praktycznym, zapewniającym wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu i jest wiodącym samochodem tego segmentu wśród używanych aut rodzinnych. Czy jednak jest faktycznie najlepszym używanym minivanem w cenie do 10.000 funtów? Moim zdaniem tak! Poza cechami, jakie podano w uzasadnieniu moim zdaniem warto podkreślić także niebanalny projekt wnętrza, ciekawe materiały wykończeniowe i dosłownie wszechobecny komfort. Polecam Wam test modelu o już wprawdzie zmienionej nazwie, ale to wciąż ten sam dobry Citroën Grand C4 Picasso.

Praktyczność i komfort, to cechy bardzo ważne w samochodach rodzinnych. Do tego dochodzi równie ważna kwestia bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest też przyjemność z prowadzenia i bogate wyposażenie, w tym np. czytelna nawigacja. Nic więc dziwnego, że ten wielokrotnie nagradzany samochód typu MPV pozostaje ulubieńcem branży i rodziny, umożliwiając zarówno kierowcom, jak i pasażerom podróżowanie w najwyższym komforcie.

Siedmiomiejscowy Grand C4 Picasso jest nie tylko stylowy i dobrze wyposażony, ale także bardzo praktyczny. W porównaniu z Vauxhallem Zafirą Tourer ma bardziej atrakcyjne wnętrze i zapewnia doskonały komfort, a Volkswagena Golfa SportsVana wręcz miażdży pod względem przestronności. Chętnie wybierany przez kierowców silnik 1.6 BlueHDi 120 jest również ekonomiczny, a to też nie pozostaje bez znaczenia” – twierdzi Mark Pearson, redaktor w dziale samochodów używanych w magazynie What Car?

Cieszymy się, że Citroën Grand C4 Picasso otrzymał kolejną nagrodę. Nagrody magazynu What Car? dla samochodów używanych są bardzo prestiżowe i wpływają na wiele wyborów naszych klientów, jeśli chodzi o zakup używanych pojazdów. Nagroda ta świadczy o naszym zaangażowaniu w budowanie trwałych, wszechstronnych samochodów, które nadal zaspokajają potrzeby naszych klientów i oczekiwania krytyków branżowych” – skomentowała przyznanie nagrody Souad Wrixen, dyrektor ds. marketingu marki Citroën w Wielkiej Brytanii.

W maju 2018 r. nazwa Grand C4 SpaceTourer zastąpiła nazwę Grand C4 Picasso, jednak wszystkie cechy poprzednika zostały w modelu zachowane.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Citroën

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
12 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
7 Autorzy komentarzy
MichalRafpawelhksMaciejMaciej Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Seb
Gość
Seb

2.0 HDI wydaje się mieć lepsze opinie w odniesieniu do trwałości? Tu pytanie do posiadaczy tych silników, jak to wygląda wśród czytelników frsncuskie pl?

Maciej
Gość
Maciej

Aż poszukałem tego artykułu. Nie wiem jak autor, go czytał, ale C4 zajął trzecie miejsce..
https://www.whatcar.com/news/top-10-used-mpvs-for-less-than-pound10000/n14777