Nissan Leaf zamiast choinki. Światełka zasilane energią z odzysku

0 146

Nissan Leaf rozświetli Boże Narodzenie prawie jak choinka. Samochód ze świątecznym oświetleniem zasilanym energią z odzysku będzie przemierzał zaśnieżone ulice.

Z okazji zbliżających się Świąt oraz w celu promowania systemu odzyskiwania energii firma przygotowała specjalny egzemplarz Nissana Leaf, który z „LIŚCIA” zamienił się w (bożonarodzeniowe) DRZEWKO. Nissan TREE ze spektakularną iluminacją prezentuje sposób, w jaki samochód elektryczny odzyskuje energię w czasie hamowania lub zmniejszania prędkości.

W odzyskiwaniu energii w Nissanie Leaf uczestniczą dwie funkcje. e-Pedal umożliwia kierowcy zwiększanie prędkości, zwalnianie i zatrzymywanie samochodu jedynie poprzez operowanie pedałem przyspieszenia. e‑Pedal pomaga także odzyskać część energii dzięki systemowi hamowania regeneracyjnego. Energia, której źródłem jest ruch samochodu, jest odzyskiwana w czasie hamowania lub zmniejszania prędkości i zamieniana na prąd elektryczny doładowujący akumulatory. Z kolei w trybie B hamowanie regeneracyjne jest uruchamiane z chwilą wciśnięcia tradycyjnego pedału hamulca.

Więcej światła na Święta

Z tysiącami LED‑owych lampek, błyszczącymi bombkami i reniferem samochód świeci jaśniej niż nos Rudolfa. Świecący Nissan przypomina troszczącym się o środowisko kierowcom, że posiadając samochód elektryczny mogą sami wytwarzać energię. Na dystansie 18.000 km Nissan Leaf użytkowany przez przeciętnego kierowcę odzyskuje 744 kW czystej energii. Odpowiada to 20% rocznego zużycia energii w przeciętnym europejskim gospodarstwie domowym.

Nissan LEAF może wytworzyć energię wystarczającą do zasilenia:

  • 266 kompletów oświetlenia choinkowego po 700 żarówek żarnikowych każdy, przez godzinę
  • 297 piekarników niezbędnych do przygotowania świątecznej kolacji, również przez godzinę
  • 744 odbiorników telewizyjnych ze świątecznymi programami, przez pięć godzin
  • 10 783 domów z 1000 żarówek LED, przez pięć godzin

„Nie tylko Święty Mikołaj powinien mieć środek transportu ze świątecznym trybem jazdy. Chcieliśmy, aby Nissan Leaf dostarczył o tej porze roku więcej radości, przywożąc do domu bardzo ważny komunikat” — powiedziała Helen Perry, dyrektor działu samochodów elektrycznych w Nissan Europe.

„Mamy nadzieję, że ten specjalnie przygotowany egzemplarz zainspiruje ludzi i uświadomi im nieskończone korzyści z odzyskiwania energii. Po prawie dziesięciu latach od premiery modelu Leaf w Europie Nissan konsekwentnie stara się proponować klientom elektryczną mobilność jako część stylu życia bardziej przyjaznego dla środowiska” — dodała Helen Perry.

Źródło: Nissan Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o