Nowy Citroën C3 zdobywa kolejne nagrody

0 39

W rankingu „Best Cars in the World” miesięcznika BBC TopGear, nowy Citroën C3 został wyróżniony tytułem „Najlepszy miejski samochód”. To już kolejna nagroda dla tego modelu Citroëna. W tym roku nowy C3 otrzymał Złotą Kierownicę od czytelników tygodnika Auto Świat. Samochód znalazł się również w finałowej siódemce międzynarodowego konkursu Car of The Year.

Nowy Citroën C3 został uhonorowany nagrodą „Najlepszy miejski samochód” w rankingu „Best Cars in the World” miesięcznika BBC TopGear. Samochód nagrodzono za wyrazisty wygląd i liczne możliwości personalizacji. Przekonał jurorów BBC TopGear oferowanym poziomem komfortu, zaawansowanymi technologiami i „akrobatycznymi” zdolnościami podczas manewrowania w ciasnej przestrzeni miejskiej.

Miasto jest tam, gdzie nas widzą. A więc chcemy mieć samochód, w którym dobrze wyglądamy, i który ma subtelne wyczucie miejsca. Ten mały Citroën jest idealny do jazdy po mieście. Jest nowoczesny, modny nawet w najdrobniejszych detalach, ale również bardzo ponadczasowy ze względu na swoją prostotę i wyważone proporcje – powiedział Paul Horrell z BBC TopGear.

Wyjątkowy jak Ty

Citroën C3 oferuje po raz pierwszy w świecie w pełni zintegrowaną kamerę pokładową HD, która została umieszczona tuż za lusterkiem wstecznym. System ConnectedCAM Citroën™ pozwala kierowcy na bezpieczne robienie zdjęć, nagrywanie filmów i natychmiastowe dzielenie się nimi na portalach społecznościowych, bądź też na wykorzystanie funkcji automatycznego zapisu wideo, jako dowodu w razie wypadku.

Poza rozbudowaną i spójną gamą opcji personalizacji oraz dwukolorowym nadwoziem, opcja paneli Airbump® zapewnia natychmiastową rozpoznawalność tego samochodu.

Strefa komfortu od Citroëna

Citroën C3 jest najnowszym modelem objętym programem Citroën Advanced Comfort®. Komfortowe fotele, pełne światła wnętrze kabiny dzięki otwieranemu panoramicznemu szklanemu dachowi, 7-calowy ekran dotykowy, który umożliwia sterowanie wszystkimi kluczowymi funkcjami pojazdu oraz system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania samochodu – to wszystko wzmaga poczucie bezpieczeństwa, komfortu i dobrego samopoczucia.

– Polacy, w ciągu całego życia, spędzają w samochodzie ponad trzy lata. Samochód nie jest już tylko środkiem transportu. Stał się miejscem, w którym odpoczywamy i „ładujemy baterie”, wyrażamy emocje, auto oddziałuje na nasze zmysły. Dlatego Citroën rozpoczął program, który wyznacza nowy kierunek w projektowaniu i produkowaniu samochodów. Nagrody przyznane nowemu Citroënowi C3, zarówno w Polsce jak i w Europie to dla nas ważne wyróżnienie i potwierdzenie, że wybraliśmy dobry kierunek rozwoju – powiedział Sebastian Domeracki, dyrektor marki Citroën.

Nowy Citroën C3 został również wyposażony w gamę wydajnych silników i oferuje zarówno nagrodzone jednostki benzynowe PureTech, jak i wyjątkowo ekonomiczne silniki wysokoprężne BlueHDi.

 

Marka CITROËN

CITROËN już od 1919 roku odgrywa istotną rolę w rozwoju samochodów i upowszechnieniu dostępu do nich, a jego modele stanowią konkretną i optymistyczną odpowiedź na wyzwania kolejnych epok. Obecnie o wartości modeli CITROËN stanowią atrakcyjna stylistyka, komfort i użyteczne technologie, a także sprawna obsługa klientów w oparciu o przejrzyste zasady, których przykładem może być  strona internetowa CITROËN ADVISOR prezentująca opinie klientów. CITROËN posiada 10 tys. punktów sprzedaży oraz serwisów w ponad 90 krajach. W 2015 r. marka sprzedała blisko 1,2 miliona samochodów. Jest także zdobywcą 8 tytułów mistrza świata konstruktorów w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC oraz drugiego już tytułu mistrza świata konstruktorów WTCC FIA w 2015 r.

 

 

źródło: Citroën Polska

 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o