Nowy DS 7 w szczegółach – dużo zdjęć i filmów

Warto przeczytać!

Marka DS Automobiles wchodząca w skład Grupy PSA i Stellantis jest francuską marką premium wyłonioną kilka lat temu z Citroëna. Jej nazwa nawiązuje do legendarnego Citroëna DS. Od kilku lat oferuje zupełnie nowe modele (początkowo był to rebranding gamy DS oferowanej w ramach Citroëna), a że czas szybko płynie, a klienci są wiecznie głodni nowości, więc nadszedł czas na lifting już produkowanych modeli. Przy okazji DS 7 Crossback utracił część swojej nazwy i teraz będzie się nazywał DS 7. Co jeszcze się w nim zmieni?

Charakteryzujący się niezrównanym komfortem i zelektryfikowanymi jednostkami napędowymi o mocy do 360 koni mechanicznych, nowy DS 7 łączy wiedzę techniczną z elegancją.

Wyróżniający się francuskim doświadczeniem w zakresie luksusu, nowy DS 7 przedstawia przód z technologią DS PIXEL LED VISION 3.0 i materiałami, które zapewniają wyrafinowanie i komfort, jakich jeszcze nie widziano w tym segmencie.

Opracowany przez DS PERFORMANCE nowy DS 7 E-TENSE 4×4 360 ma 360-konny hybrydowy układ napędowy typu plug-in z inteligentnym napędem na cztery koła, dużymi kołami i hamulcami o dużej średnicy.

DS 7 CROSSBACK, pierwszy projekt w 100% autorstwa DS Automobiles, zaprezentowany w 2017 roku, zapowiadał nowego ducha awangardy. Ceniony za niezrównane wnętrza, niezwykłe wyrafinowanie i najnowocześniejszą technologię, DS 7 CROSSBACK otworzył drogę dla nowych rozwiązań, które teraz ucieleśnia nowy DS 7.

Szanując osobowość i elegancję istniejącej bryły, dodaliśmy dodatkowy akcent dynamiki dzięki ostrym rysom. Charakter nowego DS 7 został wzmocniony, szczególnie z przodu i z tyłu, a jego design jest bezpośrednio inspirowany naszymi najnowszymi samochodami koncepcyjnymi. Nowe elementy wzmacniają również charakter wnętrza w poszukiwaniu coraz większego wyrafinowania. Nowy DS 7 jest wynikiem współpracy mojego zespołu, naszych ekspertów, w szczególności od oświetlenia, którzy wnieśli awangardową technologię, inżynierów DS PERFORMANCE, nie zapominając o naszym zespole produkcyjnym zaangażowanym w sukces Nowego DS 7” – mówi Thierry Metroz , Dyrektor Designu DS Automobiles.

Projekt wzmocniony ostrymi liniami i oświetlony przez DS PIXEL LED VISION 3.0 i DS LIGHT VEIL

Charakter nowego DS 7 wynika ze znaczących zmian z przodu i z tyłu. Wciąż elegancki, nowy DS 7 zapewnia większą dynamikę dzięki ostrzejszym, bardziej strukturalnym liniom i bardzo spójnemu projektowi.

Całkowicie nowy przód wyróżnia się ostrzejszymi liniami, które podkreślają równowagę każdego elementu. Konkretne prace zostały wykonane dzięki ścisłej współpracy między zespołem DS DESIGN STUDIO PARIS, a zespołem produkcyjnym w fabryce w Miluzie (Francja), osiągając wyjątkowe wyniki pod względem jakości i solidności.

Sygnatura świetlna nabiera jeszcze bardziej wyrazistego wyglądu. Połączenie nowych, smuklejszych reflektorów DS PIXEL LED VISION 3.0 i świateł do jazdy dziennej DS LIGHT VEIL jest płynne i wykonane w duchu aktualnej mody.

Smukłe, przypominające skalę tylne światła LED z efektem wiru zostały również przeprojektowane z ciemnym metalicznym wykończeniem. Podkreślają wyjątkową ekspresję nowego DS 7. Pokrywa bagażnika i plakietka zostały przerobione z ostrzejszymi liniami, a nazwa „DS AUTOMOBILES”, która zastępuje miano „CROSSBACK”, rozciąga się teraz wizualnie na tył nowego DS 7.

Koła odgrywają rolę w charakterze Nowego DS 7. Wyposażone we wkładki, nowe 19-calowe obręcze EDYNBURG i SILVERSTONE poprawiają wydajność aerodynamiczną, a specjalna obróbka ich konstrukcji zwiększa ich postrzeganą średnicę. Nowe 21-calowe felgi BROOKLYN o rzeźbionym, technicznym designie są dostępne tylko w nowym DS 7 E-TENSE 4×4 360.

Obramowania okien i relingi dachowe oferowane są w wariancie Gloss Black, aby podkreślić dynamikę sylwetki.

DS PIXEL LED VISION 3.0

DS PIXEL LED VISION 3.0 wprowadza nową technologię, która nadaje modelowi dodatkowy wymiar. Nowe moduły PIXEL DS 7 wyróżniają się optymalizacją zarządzania natężeniem światła przy jednoczesnym zachowaniu 3 modułów identyfikujących, które występują w całej gamie. Funkcja PIXEL daje korzyść w postaci optymalnego oświetlenia. Strumień światła jest mocniejszy, bardziej regularny z zasięgiem zwiększonym do 380 metrów (światło drogowe). Przy prędkości poniżej 50 km/h szerokość belki wynosi teraz 65 metrów. Na wewnętrznej krawędzi: dwa moduły świateł mijania/światła pozycyjne oświetlają się razem. Na zewnętrznej krawędzi modułu świateł drogowych PIXEL znajdują się 84 diody LED w trzech rzędach. Oświetlenie w narożnikach sterowane jest intensywnością zewnętrznych diod LED modułu PIXEL w zależności od kąta skrętu.

DS LIGHT VEIL

Światła do jazdy dziennej zostały zainspirowane pracami wykonywanymi na konceptach DS X E-TENSE i DS AERO SPORT LOUNGE. Światło wydaje się przenikać przez kolor nadwozia. DS LIGHT VEIL składa się ze światła do jazdy dziennej i czterech pionowych elementów świetlnych składających się z 33 diod LED. Ta innowacja wynika z procesu produkcyjnego: wytrawiona laserowo powierzchnia z poliwęglanu jest pomalowana od wewnątrz, aby nadać jej wygląd, który zmienia się między światłem a częściami w kolorze nadwozia. Daje efekt głębi i blasku niczym biżuteria. DS LIGHT VEIL zapala się i gaśnie, gdy samochód jest zamykany i otwierany.

WSPANIAŁE MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Podobnie jak największe paryskie domy mody, DS Automobiles przykłada szczególną wagę do doboru materiałów i sposobu ich traktowania. Dzięki tapicerce we wnętrzach Nowego DS 7 stworzono otoczenie, które sprawi, że każda podróż będzie inna.

Szczyt wyrafinowania, nowy DS 7 OPERA, jest oferowany z dwoma kolorami skóry Nappa: bazaltowym czarnym i perłowym szarym. Na szerszych przestrzeniach, najwyższej jakości część skóry dodaje wnętrzu naturalnego i wyrafinowanego charakteru.

Efekt drapowania na tapicerce ze skóry Nappa znajduje się teraz na desce rozdzielczej i panelach drzwi. Bez szwów i łączeń zachowuje w dotyku i z wyglądu efekt skóry naturalnej. Skóra jest dodatkowo uwydatniona przez wytłoczenia z liniami przypominającymi sygnaturę DS LIGHT VEIL.

Dbałość o szczegóły tego wnętrza podkreślają również perłowe szwy oferowane w nowych kolorach White i Zephyr, kierownica pokryta skórą licową z pokrytą skórą poduszką powietrzną, wstawki z wytłoczonym napisem „Clous de Paris”, charakterystyczne dla DS Automobiles, nie zapominając o tapicerka z wzorem paska do zegarka po raz pierwszy w kolorze Pearl Grey.

Wyrafinowanie jest również obecne we wnętrzu RIVOLI, które wprowadza kolor bazaltowej czerni i ma przeszywane, wyściełane wykończenia, które połączono z tapicerką ze skóry Claudia, która ma bardziej wyraziste ziarno skóry.

Wnętrze PERFORMANCE LINE ma głęboką czerń z tkaniną z mikrofibry Alcantara® na całej powierzchni oraz złotymi i karminowymi akcentami, które podkreślają dynamiczny wygląd.

Wnętrze BASTILLE zostało odświeżone dzięki nowemu wykończeniu DS Canvas i słojom w kolorze bazaltowej czerni inspirowanym rybią skórą.

Wszystkie te wnętrza są wzbogacone o nastrojowe oświetlenie, które można spersonalizować, oraz nowy wzór oparty na wytłoczonych wstawkach „Clous de Paris”.

Skórzane siedzenie DS Automobiles ze skóry Nappa

Zainspirowany metalową bransoletą luksusowego zegarka, wykonaną z wielu dopasowanych do siebie części, zespół DS Automobiles stworzył podstawę siedzenia i oparcie z jednego kawałka skóry i bez szwów, aby zapewnić niesamowity komfort. Siedzisko jest wykonane z pianki o dużej gęstości z większą ilością materiału niż w przypadku tradycyjnego siedzenia. Komfort jest lepszy i utrzymywany z biegiem lat dzięki gęstszemu materiałowi. Ułożony na płasko kawałek skóry mierzy na boki 450 milimetrów. Po uformowaniu zmniejsza się do 60 milimetrów. Bardzo wysokiej jakości skóra Nappa pochodzi prosto od krów hodowanych na mięso, żyjących na polach bez drutu kolczastego. Na 4 milimetrach grubości zastosowano tylko część najwyższej jakości, ziarnistą skórę. Następnie jest ona barwiona w masie na specjalny kolor: bazaltowa czerń lub perłowa szarość. Funkcje masażu, ogrzewania i chłodzenia uzupełniają komfort fotela.

Nowy DS 7 ucieleśnia naszą wizję francuskiej sztuki podróżowania. Poza podstawowymi elementami tego segmentu, wprowadzamy kilka naprawdę wyróżniających atrybutów, w szczególności do naszych wnętrz i doboru naszych materiałów, a także naszą czysto motoryzacyjną wiedzę na temat podwozia, które jest tak samo bezpieczne, jak lekkie, oraz jednostki napędowe, które są bardzo mocne i wydajne. Ta kombinacja ożywia komfort i dynamikę, której wymagają klienci DS Automobiles” – twierdzi Agnès Tesson Faget, dyrektor produktu.

Wysokowydajne benzynowo-elektryczne hybrydowe i wieloenergetyczne jednostki napędowe

DS Automobiles, marka multienergetyczna z najniższą emisją CO2 w Europie od dwóch lat, będąca wielokrotnym mistrzem Formuły E, postanowiła zaoferować Nowego DS 7 z kilkoma rodzajami jednostek napędowych, w tym z szeroką gamą trzech hybryd typu plug-in o mocach 225, 300 i 360 koni mechanicznych.

Nowy DS 7 E-TENSE 225 jest wyposażony w silnik benzynowy PureTech 180 i silnik elektryczny o mocy 110 koni mechanicznych współpracujące z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i oferuje napęd na dwa koła.

Nowe DS 7 E-TENSE 4×4 300 i DS 7 E-TENSE 4×4 360 oferują napęd na cztery koła z silnikiem PureTech 200 oraz silnikami elektrycznymi o mocy 110 i 112 koni mechanicznych na każdej z osi. Model 360 KM został specjalnie dostrojony przez DS PERFORMANCE.

Nowa bateria o pojemności 14,2 kWh zapewnia do 65 kilometrów zasięgu przy zerowej emisji w cyklu mieszanym WLTP i do 81 kilometrów w cyklu miejskim. Czas ładowania to około dwóch godzin przy zastosowaniu ładowarki o mocy 7,4 kW.

W ofercie nadal dostępny jest silnik 130 BlueHDi. Poza Europą oferowane będą również silniki benzynowe PureTech o mocy 130, 215 i 225 koni mechanicznych.

Nowy DS 7 pozostaje jednym z najbardziej wydajnych samochodów w swojej klasie, szczególnie ze względu na dobrze kontrolowaną masę własną pojazdu.

Nowy DS 7 E-TENSE 4×4 360

Duch Grand Touring by DS Automobiles jest ucieleśniony w nowym DS 7 E-TENSE 4×4 360. Aby nadążyć za maksymalną mocą (silnik benzynowy o mocy 200 koni mechanicznych, silnik elektryczny z przodu o mocy 110 koni mechanicznych i silnik elektryczny z tyłu o mocy 112 koni mechanicznych), nowy DS 7 E-TENSE 4×4 360 został specjalnie dostrojony przez DS PERFORMANCE, w szczególności poprzez optymalizację zarządzania energią. Posiada aplikację DS ENERGY COACH, która wspiera kierowcę, nadzorując fazy hamowania w celu poprawy odzyskiwania energii. Podwozie jest obniżone o 15 mm, rozstaw kół jest szerszy (+24 mm z przodu, +10 mm z tyłu), a przednie hamulce mają średnicę 380 mm z zaciskami DS PERFORMANCE. Nowe 21-calowe felgi BROOKLYN zostały dodane do nowego szarego koloru, którego perłowy kolor podkreśla specjalne krzywizny i charyzmę tego modelu. Przyspieszenie 0-100 km/h jest oceniane na 5,6 sekundy, a 1.000 metrów ze startu zatrzymanego auto pokonuje w 25,4 sekundy.

Technologia w sercu całej oferty nowego DS 7

System informacyjno-rozrywkowy to jedna z największych zmian w nowym DS 7 z włączeniem DS IRIS SYSTEM. To nowe rozwiązanie wprowadza całkowicie przeprojektowany interfejs, który jest w pełni konfigurowalny, reaktywny i bezproblemowy oraz wspierany przez naturalne rozpoznawanie głosu. Przeprojektowany 12-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości zawiera menu składające się z widżetów umożliwiających dostęp do wszystkich jego funkcji jednym ruchem: do sterowania podłączoną nawigacją, wentylacją, cyfrowymi źródłami dźwięku i informacjami o podróży. Ten duży ekran, który jest bardzo wygodny w użyciu, umożliwia również wyświetlanie widoków z przodu i z tyłu dzięki nowym kamerom cyfrowym o wysokiej rozdzielczości oraz dostęp do funkcji Mirror Screen przez Wi-Fi.

Nowy duży 12-calowy cyfrowy zestaw wskaźników z wyświetlaczami, które można zmieniać i personalizować, zawiera odświeżoną grafikę ze wszystkimi istotnymi informacjami, takimi jak przepływ energii w wersjach hybrydowych typu plug-in.

Technologia unikalna dla segmentu

Nowy DS 7 wprowadza również technologię zapewniającą większy komfort i relaks, taką jak DS Active Scan Suspension i DS Night Vision.

DS Active Scan Suspension to całkowicie unikalny w swojej klasie system tłumienia sterowany kamerą. Reguluje niezależnie każde koło zgodnie z „wypatrzonymi” niedoskonałościami jezdni.

Dzięki DS Night Vision kamera na podczerwień omiata jezdnię i jej krawędzie, wykrywając rowerzystów, pieszych i zwierzęta z odległości do 100 metrów. Kierowca otrzymuje informacje na nowym, cyfrowym wyświetlaczu wskaźników o wysokiej rozdzielczości, wzmocnionym specjalnym ostrzeżeniem w przypadku potencjalnego niebezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo zwiększa się też dzięki systemowi DS Driver Attention Monitoring i półautonomicznej jeździe DS Drive Assist 2. poziomu.

DS Driver Attention Monitoring analizuje poziom uwagi kierowcy za pomocą dwóch kamer. Pierwszy z nich sprawdza zachowanie auta w otoczeniu, a drugi, ustawiony przodem do kierowcy, diagnozuje gdzie ten patrzy, kontroluje ruchy twarzy i powiek, co przekłada się na poziom senności i uwagi… To bezprecedensowe rozwiązanie w tym segmencie.

Nowy DS 7 jest wyposażony w DS Drive Assist, adaptacyjny tempomat, który może inicjować zatrzymywanie i ponowne uruchamianie bez interwencji kierowcy oraz pomoc, która pozwala kierowcy utrzymać samochód w miejscu, w którym się znajduje lub w miejscu, w którym ustawi go na pasie ruchu.

Zaprojektowany we Francji Nowy DS 7 wkrótce trafi do sprzedaży

Nowy DS 7, globalny samochód, jest produkowany w Miluzie we Francji na wszystkie rynki poza Chinami oraz w Shenzen na rynek chiński. Rezerwacje będą otwarte od 11. lipca we Francji, a pierwsze modele pojawią się w DS STORES od września 2022 roku.

Zamówienia i dostawy można realizować bez udawania się do dealerów, poprzez system sprzedaży on-line oraz dostępność Nowego DS 7 przez usługę DS Delivery Valet, pod wskazany przez klienta adres.

Nowy DS 7 E-TENSE 4×4 360 LA PREMIÈRE

Z okazji premiery nowego DS 7 oferowana jest limitowana edycja nowego DS 7 E-TENSE 4×4 360 LA PREMIÈRE. Oparta na nowym DS 7 E-TENSE 4×4 360 OPÉRA, wprowadza nową listwę przedniego zderzaka w kolorze Gloss Black, czarne monogramy i specjalne plakietki towarzyszące błyszczącemu czarnemu wykończeniu DS WINGS, wlotu powietrza, listew okiennych i relingów dachowych. Dostępne są wnętrza w kolorze bazaltowej czerni i perłowej szarości. Dwa kable ładujące (tryb 2 i tryb 3) są standardem. Oferowanych jest sześć kolorów nadwozia: Lacquered Grey, Sapphire Blue, Pearl White, Perla Nera Black, Platinum Grey i Crystal Pearl. W przypadku zamówień złożonych on-line oferowana jest umowa Freedrive (rozszerzona gwarancja, serwis, oficjalne kontrole przydatności do ruchu drogowego, pomoc itp.) oraz domowy punkt ładowania Wallbox.

 

 

oprac. Krzysztof Gregorczyk; video i zdjęcia: DS Automobiles

Zapisz się na nasz newsletter teraz!


trzy razy w tygodniu, wprost do Twojej skrzynki

Galeria