Chat with us, powered by LiveChat

Opel Zafira – rodzinny model, który łączy pozytywnie zakręconych ludzi

7 2 105

Podobno nikt nie pisze o VII Ogólnopolskim Zlocie Zafira Klub Polska, a więc my napiszemy ;-) Czerwcowy weekend zgromadził miłośników rodzinnego modelu Opla z całej Polski i nie tylko. W miejscowości Sielpia pojawiły się samochody z różnych roczników i w różnych wersjach.

Opel Zafira jest samochodem rodzinnym, dlatego też na imprezie pojawiły się całe rodziny. Zarówno młodsi, jak i starsi sympatycy pojazdu świetnie się razem bawili, a humor dopisywał wszystkim. Doskonałym przykładem na świetną atmosferę panującą na zlocie jest wpis Schuberta Jánosa, członka Zafira Club Hungary, który pokonał spory odcinek, aby dostać się na zlot, a po drodze nie brakowało przygód.

„Miałem zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu „VII OGÓLNOPOLSKI ZLOT” zorganizowanym przez Zafira Klub Polska w dniach 7-9 czerwca 2019 roku z moją żoną i 2 dzieci, w tym 3-miesięcznym Balazsem.

Musieliśmy pokonać dużą odległość od domu do miejsca imprezy, około 530 km. Wyjechaliśmy więc o 1 w nocy, aby jeszcze odpocząć i przyjechać na miejsce około godziny 10.

Nasza podróż nie rozpoczęła się najlepiej. Na Słowacji, o świcie po ciemku uderzyliśmy w coś, co roztrzaskało oponę przedniego lewego koła. Na skraju drogi z bagażnika wyjęliśmy wszystko, w tym trójkąt ostrzegawczy, podnośnik i koło zapasowe, które następnie wymieniliśmy. Spakowaliśmy nasze rzeczy i kontynuowaliśmy podróż do Polski. Mój mały samochód i tak nie zdobyłby żadnej nagrody w konkursie piękności, ale zardzewiałe koło zapasowe z przodu pozostawiło rysę na jego ogólnej prezencji.

Polska jest piękna! Organizatorzy zorganizowali spotkanie w super cichym kempingu nad jeziorem. Wynajęliśmy trójkątny domek, który spełnia wszystkie potrzeby związane z komfortem.

W domku znajdowało się kilka pokoi, toaleta i prysznic, wszystko po to, abyśmy czuli się komfortowo. Jedyną wadą jest to, że ​​bardzo trudno było odnaleźć miejsce docelowe na mapach Google. Nie poszło łatwo, ale na szczęście spotkaliśmy towarzysza w Zafirze i mogliśmy podążać za nim.

2 minuty spacerem od miejsca spotkania znajdował się deptak ze sklepikami. Próbowaliśmy gofra i pieczonego sera, ponieważ jeśli ktoś jest na miejscu, nie może tego przegapić.

Uprzejmość i gościnność, które otrzymaliśmy, były imponujące. W chwili naszego przyjazdu miała miejsce rywalizacja o zginanie tarcz hamulcowych, a jednocześnie odbyło się głosowanie na Zafirę w 5 różnych kategoriach.

Nie było to łatwe ponieważ przed nami znajdowała się piękna seria, a Zafiry OPC stały jedna obok drugiej. Prawie niemożliwe było wybranie najpiękniejszego. Dzień zamknęliśmy ceremonią wręczenia nagród i zakończeniem wspólnej imprezy przy grillu.

Dziękujemy za udział w tym wydarzeniu i mam nadzieję, że w przyszłości odbędzie się wspólne spotkanie Zafiry Klub Polska i Zafira Club Hungary!

Bardzo dziękujemy za zdjęcia i relacje. Serdecznie zapraszamy na forum Zafira Klub Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
4 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
7 Autorzy komentarzy
KocurAlanJanjanMakary ZKP Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

Opel na francuskie.pl? A kiedy coś o Infiniti, Ładzie i Nissanie? O Samsungu i Mitsubishi nie wspominając. Czyżby marketing PSA się upomina?

Makary ZKP
Gość
Makary ZKP

Przecież Opel należy do PSA, więc dlaczego nie?

Makary ZKP
Gość
Makary ZKP

Przecież Opel należy do PSA więc dlaczego nie??

jan
Gość
jan

Ale Zafiry, oprócz tej, która właśnie debiutuje, nie mają nic wspólnego z PSA i francuską motoryzacją. To typowo niemieckie auto, z pewną domieszką globalnej technologii GM.

Jan
Gość
Jan

To dlaczego na francuskie.pl nie ma nic na temat Mitsubishi, Infiniti i Nissanie

Alan
Gość
Alan

A mnie się podobają Ople. Sam długo jeździłem, ale starym i co miesiąc u mechanika w Ringu byłem w Gdańśku. I trzeba było inny kupić, a że okazja dobra to teraz jeżdżę Renault, ale Opel to było super auto.

Kocur
Gość
Kocur

z przyjemnością przeczytałem artykuł :)