Państwo francuskie nie wykoleiło umowy Renault-Fiat

2 433

Sprawa możliwej fuzji pomiędzy Renault oraz Fiat nadal wywołuje komentarze. Tym razem strony francuskiego rządu.

Francuski minister finansów Bruno Le Maire oświadczył w czwartek, że rząd tego kraju nie ponosi winy za nieudane rozmowy pomiędzy Renault a koncernem Fiat-Chrysler. „Nie wykoleiliśmy połączenia Renault i Fiata” –  mówił Le Maire radiu France Info. „Naszą strategią zawsze było wzmocnienie sojuszu Renault-Nissan. Jest to sedno rentowności Renault i Nissana. Nie będziemy zmieniać naszej strategii co pięć minut”, dodał. „Państwo nigdy nie będzie działało pod presją lub w pośpiechu w tej sprawie” – dodał Le Maire.

Stoi to w sprzeczności z oświadczeniem prezesa Renault. Senard powiedział, że dyrektorzy zarządu reprezentujący państwo francuskie zażądali więcej czasu na zbadanie powiązań, uniemożliwiając głosowanie w sprawie transakcji. „To rozczarowujące. Rzadko widziałem projekt fuzji, który byłby w stanie wytworzyć tak znaczące synergie i bez negatywnych konsekwencji w zakresie miejsc pracy i środków do życia” – dodał.

Fuzja pomiędzy Fiatem i Renault doprowadziłaby do powstania trzeciego największego na świecie producenta samochodów, za Volkswagenem i Toyotą. Połączenie pozwoliłoby również na zmniejszeniu kosztów inwestycji w kosztowne silniki elektryczne i autonomiczne technologie jazdy, co jest aktualnie kluczowym wyzwaniem dla przemysłu.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
anonimSeb Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Seb
Gość
Seb

Czy tylko dla mnie tytuł artykułu, zwłaszcza wyrażenie „państwo francuskie” brzmi dziwnie? Ale przynajmniej strona dzisiaj działa, cieszmy się z tego.

anonim
Gość
anonim

trochę podobne do: państwo islamskie