Francuski rząd widzi potrzebę wzmocnienia rodzimego przemysłu motoryzacyjnego jako całości. Władze dostrzegają ogromny wpływ tej branży na całość francuskiej gospodarki. To dlatego przed dwoma laty powołano szczyt mający jeszcze bardziej zintegrować działania producentów i usługodawców w dziedzinie motoryzacji. Jego efektem ma być intensyfikacja działań wspierających przemysł motoryzacyjny.
Skutkiem podjętych wówczas zobowiązań jest powołanie przez Grupę PSA Peugeot Citroën czterech regionalnych koordynatorów. Na te stanowiska mianowano:
– Didiera Carpentiera, który koordynował będzie działania w Bretanii, Dolnej Normandii oraz prefekturze Pays de la Loire;
– Bernarda Grandela, który skupi się na regionach Nord-Pas-de-Calais, Champagne-Ardenne, Pikardia oraz Lorraine;
– François Regimbeau, który zajmie się aktywizacją motoryzacji w regionach Franche-Comté, Rhône-Alpes, Alzacji i Burgundii;
– René Dubois, któremu podlegać będą regiony Ile-de-France, Centralny, Górna Normandia i reszta Francji.
Czterej wymienieni delegaci wspierani oczywiście przez koncern, będą współpracować z różnego rodzaju władzami i podmiotami regionalnymi, a ich zadaniem nadrzędnym będzie aktywne wspieranie francuskiego przemysłu motoryzacyjnego.
Dodatkowo koncern PSA wprowadzi wyróżnienie szczególnie aktywnych współpracowników i dostawców w postaci oznaczenia SNOP, które przyznawane będzie za szczególnie cenne inicjatywy w przedmiotowym zakresie. W ten sposób koncern chce docenić także mniejszych kooperantów spoza czołowej trzynastki stałych firm-poddostawców, za wyznaczanie nowych standardów w ich działalności, której efekty trafiają potem do samochodów Citroën i Peugeot.
To działanie rozszerzające przyjęty w 2008 roku Kodeks Wydajności i Dobrych Praktyk, na podstawie którego buduje się dobre relacje z poddostawcami.
Powołanie delegatów regionalnych podkreśla zaangażowanie PSA Peugeot Citroën w działania wzmacniające francuski przemysł motoryzacyjny.
Na podstawie informacji PSA Peugeot Citroën
KG
Najnowsze komentarze