Renault Clio 2019 – ewolucja na zewnątrz, rewolucja wewnątrz (film)

8 11

Nowy model Renault Clio 2019 pojawił się na pierwszym filmie. Możemy zobaczyć na nim zarówno design zewnętrzny, jak i zalety wnętrza pojazdu. W samochodzie wykorzystano m.in światła w kształcie litery C, które upodabniają Clio do Megane. Renault zapowiada, że model przeszedł ewolucję designu zewnętrznego i rewolucję wewnątrz.

Renault opublikowało film prezentujący wnętrze Clio V generacji, ale na kilku kadrach możemy dostrzec wygląd zewnętrzny pojazdu, w tym wyraźnie zaznaczone reflektory w kształcie litery C, które nadają pojazdowi zadziornego wyrazu i upodabniają do modelu Megane. Przez moment możemy zaobserwować również tylne światła w kształcie skrzydeł.

Szef designu Renault, Laurens Van Der Acker zapowiada, że Renault Clio 2019, zaczerpnęło wszystko to, co najlepsze z poprzednich generacji pojazdu i że samochód przeszedł ewolucję designu zewnętrznego oraz rewolucję wnętrza. W samochodzie udało się wygospodarować więcej miejsca na nogi oraz na większy schowek po stronie pasażera. Poziome nawiewy, które łączą się z motywem linii na desce rozdzielczej mają dostarczyć wrażenia szerokości i przestronności. Ponadto Renault wykorzystało miękkie w dotyku, wysokiej jakości materiały na desce rozdzielczej, panelach drzwi oraz konsoli centralnej. Wokół drążka zmiany biegów, nowe Renault Clio ozdobił efekt świetlny w kształcie litery J, który dostępny będzie w 8 różnych wersjach kolorystycznych.

Samochód został wyposażony w 9,3-calowy pionowy ekran dotykowy, umieszczony na wysokości wzroku kierowcy, a dostęp do niego powinien być łatwy i ergonomiczny. Clio otrzymało nowe fotele, elektryczny hamulec postojowy, a jako opcja dostępna będzie ładowarka indukcyjna.

Renault Clio z powodzeniem może nosić miano bestsellera. Od momentu prezentacji pierwszej generacji w roku 1990 sprzedano aż 15 mln egzemplarzy pojazdu, a popularność czwartej generacji, która pojawiła w roku 2012 rosła praktycznie z roku na rok. W ubiegłym roku sprzedano 450.000 sztuk modelu na całym świecie. Nowa generacja ma szansę kontynuować ten sukces.

Aktualizacja: film niestety został szybko usunięty ze strony Renault, ale nowe Clio można zobaczyć tutaj (dzięki Marcin).

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
6 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
8 Autorzy komentarzy
MarcinPiotr001Raf79JarekDanel Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ccc999
Gość
ccc999

Siedzenia identyczne jak te w DS 7 za 12 tysięcy :) żenująca polityka Pługa.

Kris
Gość
Kris

Super teraz clio będzie najlepiej wykonanym renault, skoro jakość porównywalna z ds7

Piotr001
Gość
Piotr001

Chyba ci się koncerny popitoliły.

Adam
Gość
Adam

Chyba trochę urosło. Jakość tych tego wszystkiego wyglada świetnie. Trochę katów wewnątrz – skojarzenia z „Niemcami”. Słabo jeszcze widać zewnątrz ale tył tez ma dużo wcięć przy słupku C. Chyba będzie dobrze. Zaczyna mi osobiście się podobać. No i te wirtualne zegary. Tego jeszcze w Renault nie grali. A to przecież Clio.

Danel
Gość
Danel

Bardzo ladny środek kilka elementow z dustera widze we wnętrzu.
Ciekawe jak wyglada w niższych wersjach wyposażenia.

Jarek
Gość
Jarek

Duże podobieństwo do obecnej Micry. Obydwa powstają w tej samej fabryce.

Raf79
Gość
Raf79

Te wnętrze to taki mix….elementy z Dacii (pokrętła, przyciski, gałka zmiany biegów)….kierownica, deska, fotele ala Micra. Trochę brak własnego stylu. Clio 4 miała swój oryginalny styl i projekt. Brakuje tutaj ducha Renault w środku. A na zewnatz to przód ala Megane. Ale to tylko moje zdanie

Marcin
Gość
Marcin

Na tym filmie widać dużo więcej https://www.youtube.com/watch?v=A2o8KalH2ik