Renault EZ-FLEX, a Dassault Systèmes

0 58

Rozwiązanie Dassault Systèmes umożliwia Renault LCI prace nad eksperymentalnym samochodem elektrycznym realizującym dostawy do klientów.

Laboratorium Cooperative Innovation Laboratory (LCI) koncernu Renault wykorzystuje platformę 3DEXPERIENCE do pracy nad nowatorskim projektem miejskiego pojazdu.

Bezpieczna, oparta na chmurze współpraca w czasie rzeczywistym pozwala członkom zespołu LCI pracować w trybie startupu.

Wirtualna sieć wartości umożliwia współpracę zewnętrznym i wewnętrznym członkom zespołu projektowego.

Firma Dassault Systèmes(Euronext Paris: #13065, DSY.PA) ogłosiła, że laboratorium LCI (Cooperative Innovation Laboratory) koncernu Groupe Renaultwykorzystało platformę 3DEXPERIENCE do integracji procesów projektowych z chmurą i stworzenia eksperymentalnego pojazdu elektrycznego Renault EZ-FLEX, który ma za zadanie ułatwić zrozumienie kwestii związanych z realizacją ostatniego etapu dostaw w miastach przyszłości.

Badacze z LCI korzystali z rozwiązania branżowego Electro Mobility Accelerator, opartego na platformie 3DEXPERIENCE. Projektanci, inżynierowe, architekci systemów, analitycy finansowi, marketerzy i inni członkowie zespołu, a także partnerzy zewnętrzni i dostawcy, mogli korzystać z dobrodziejstw sieci wirtualnej zapewniającej wysoki poziom innowacyjności oraz bezpieczeństwo współpracy, projektowania i prac inżynierskich w czasie rzeczywistym. Członkowie zespołu mogli m.in. przeglądać i weryfikować propozycje związane z estetyką pojazdu, a także jego wymagania techniczne, analizować trendy rynkowe oraz łatwo zarządzać projektem przy użyciu zasobów 3D, takich jak rzeczywistość wirtualna, eksplorowanie zebranych danych i bliźniacza kopia cyfrowa pojazdu.

Platforma 3DEXPERIENCE umożliwia tworzenie cyfrowych narzędzi do współpracy dla branży motoryzacyjnej, których możliwości wykraczają poza zwykłe projektowanie– mówi Laurence Montanari, starszy kierownik ds. innowacyjności i dyrektor projektu EZ-FLEX w koncernie Groupe Renault.– W ramach prac nad wirtualnym projektem pojazdu Renault EZ-FLEX przetestowaliśmy możliwości platformy pod kątem efektywności współpracy między poszczególnymi interesariuszami, w tym inżynierami, projektantami i specjalistami ds. marketingu. Wersja oparta na chmurze, w standardowej konfiguracji pozwoliła nam wypróbować zupełnie nową strategię „testuj i ucz się” z wykorzystaniem menedżerów pulpitów, zaawansowanych funkcji renderowania realistycznych obrazów, monitorowania dostaw w strefach miejskich oraz wirtualnej wizualizacji przy użyciu zestawu słuchawkowego i bez konieczności transferu lub przetwarzania danych.

Dynamiczny rozwój e-handlu generuje popyt na rozwiązania skracające czas dostawy dóbr. Pojazd autorstwa LCI, stworzony z myślą o realizacji ostatniego etapu dostaw, jest swego rodzaju eksperymentem w dziedzinie inteligentnych rozwiązań modułowych do załadunku, transportu i rozładunku towarów w strefach miejskich z wykorzystaniem elektrycznych systemów mobilnych.

Przyszłością koncernów motoryzacyjnych nie jest tylko produkcja pojazdów umożliwiających przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Muszą one także zacząć tworzyć zupełnie nowe wrażenia użytkowe związane z mobilnością, które odmienią nasze życie– mówi Olivier Sappin, wiceprezes ds. transportu i mobilności w Dassault Systèmes. – Startupy i nowi gracze na rynku działają prężnie i nie muszą korzystać z przestarzałych systemów, dlatego mogą rzucić wyzwanie największym koncernom. Podejście platformowe pozwala zespołowi LCI wykorzystać wiedzę i doświadczenie w pracy nad projektami umożliwiające wprowadzanie nowych modeli biznesowych.

Media społecznościowe:

Udostępnij na Twitterze: Najnowszy samochód z @Groupe_Renault LCI laboratorium innowacji dla dostawy #lastmile, projekt w oparciu o #3DEXPERIENCE @Dassault3DS #cloud

Dassault Systèmes na portalach społecznościowych: Twitterze Facebooku LinkedInYouTube

Dalsze informacje:

Rozwiązania branżowe Dassault Systèmes dla branży transportu i mobilności: https://ifwe.3ds.com/transportation-mobility

Platforma 3DEXPERIENCE Dassault Systèmes, oprogramowanie do projektowania 3D, trójwymiarowych cyfrowych makiet i zarządzania cyklem życia produktu (PLM): http://www.3ds.com/pl-pl

 

Informacja o firmie Dassault Systèmes

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, zapewnia przedsiębiorstwom i użytkownikom indywidualnym nowoczesne, wydajne i kreatywne narzędzia do opracowywania innowacyjnych – i uwzględniających aspekty zrównoważonego rozwoju – produktów. Udostępnione przez firmę rozwiązania zyskały niezwykłą popularność na całym świecie i zrewolucjonizowały sposoby projektowania, produkcji oraz serwisowania produktów. Rozwiązania opracowane przez firmę Dassault Systèmes promują innowacje w zakresie komunikacji pomiędzy społecznościami i poszerzają dostępne w świecie wirtualnym możliwości udoskonalania rzeczywistości. Z rozwiązań Dassault Systèmes korzysta ponad 250.000 różnej wielkości firm z rozmaitych branż w ponad 140 krajach. Więcej informacji znajduje się na stronie www.3ds.com/pl-pl.

3DEXPERIENCE, CATIA, SOLIDWORKS, ENOVIA, DELMIA, SIMULIA, GEOVIA, EXALEAD, 3D VIA, 3DSWYM, BIOVIA, NETVIBES, i 3DEXCITE są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi stanowiącymi własność Dassault Systèmes, lub firm zależnych na terenie Stanów Zjednoczonych i/lub innych krajów.

 

 

źródło: EAST SIDE Consulting

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o