Renault F1 Team z zadowoleniem przyjmuje i wspiera inicjatywę Formuły 1 dotyczącą zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z tym sportem i ogłasza swój własny plan ukierunkowany na kwestie środowiskowe i ludzkie

0 149

Renault F1 Team z zadowoleniem przyjmuje i w pełni popiera strategię ogłoszoną przez władze Formuły 1. Strategia zakłada dobrowolną realizację do końca 2030 roku celu, który polega na ograniczeniu śladu węglowego generowanego przez wszystkie formy aktywności związane z tą serią wyścigową.

Deklaracja wpisuje się w długoterminową wizję kierunku rozwoju Formuły 1 począwszy od 2021 r. Poza zmianami w przepisach sportowych i technicznych ten dalekosiężny plan zakłada również opracowanie nowych przepisów finansowych, które nagradzałyby efektywność ekonomiczną zespołów.

Formuła 1 musi się zmieniać, aby dalej pozostawać na czele postępu i kontynuować inicjatywy, które są spójne z ewolucją i wyzwaniami współczesnego społeczeństwa. Neutralność węglowa jest oczywiście kwestią kluczową, a mobilizowanie tysięcy inżynierów zatrudnionych w Formule 1 i wszystkich fanów wokół tego wspólnego celu to wspaniała inicjatywa.

Prace nad opracowaniem strategii zrównoważonego rozwoju w Formule 1 obejmowały konsultacje z kilkoma zespołami, w tym z Renault F1 Team, polegające na wymianie informacji i przekazywaniu szczegółowych wytycznych.

Renault F1 Team zamierza aktywnie uczestniczyć u boku władz F1 we wdrażaniu tego planu, jednocześnie opracowując i realizując własne działania w ramach Programu społecznie zrównoważonego rozwoju, który jest zgodny ze strategiczną wizją Grupy Renault. Jest on oparty na dwóch głównych filarach: środowiskowym i ludzkim.

Nasz program wpisuje się w cele planu zrównoważonego rozwoju realizowanego przez F1 w obszarze środowiska naturalnego. Będzie on opierał się na dwóch zasadniczych priorytetach, tj. gospodarce obiegu zamkniętego i zrównoważonej mobilności. Jednym z konkretnych przykładów naszego obecnego podejścia i zaangażowania jest współpraca w zakresie projektowania i rozwoju nowoczesnych napędów hybrydowych typu E-TECH Plug-In dla wybranych modeli seryjnych Renault.

Więcej szczegółowych informacji, w tym informacje dotyczące programu i związanych z nim projektów, przedstawimy w 2020 roku.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o