Renault i Dacia nagrodzone tytułem producenta roku 2019

0 1 376

Grupa Renault została „Producentem Roku 2019”. Wyróżnienie przyznane przez brytyjski magazyn TopGear jest wyrazem uznania dla osiągnięć należących do koncernu marek Renault, Dacia i Alpine.

W tegorocznej edycji TopGear Awards Grupa Renault zdobyła aż trzy wyróżnienia. Pierwszym z nich jest tytuł producenta roku 2019, które francuski koncern zdobył przede wszystkim za szeroką gamę nowości. W 2019 roku w Europie zadebiutowało siedem nowych modeli spod znaku rombu. Na rynku pojawiła się V generacja Renault Clio, drugie wcielenie Captura, Zoe II i odświeżony Koleos. Przemianę przeszła gama pojazdów użytkowych z Traficiem i Masterem, w ofercie pojawił się również Alpine A110S.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

„To właśnie różnorodność była kluczem do nagrody doskonałości Top Gear. Popularne samochody są porządku, ale biorąc pod uwagę bardzo specyficzne parametry do spełnienia, Renault goni doskonałość znacznie lepiej od innych producentów” – skomentował Top Gear.

Druga nagroda została przyznana rekordzistce toru Nurburgring, Megane R.S. Trophy-R. Model uznano najlepszym sportowym samochodem roku 2019. Na liście utytułowanych znalazł się również Zoe z wyróżnieniem dla najlepszego modelu do miasta.

„Cieszymy z wyróżnienia przyznanego przez TopGear.com. Rok 2019 był fantastyczny dla Grupy Renault, ponieważ wprowadziliśmy na rynek zupełnie nowego Captura, Zoe i całkowicie nowe Clio, które kontynuuje 30-letnią historię sukcesu tej marki. Dacia wciąż rośnie w siłę, była jednym z niewielu producentów, którzy odnotowali wzrost sprzedaży w tym roku. Tymczasem odrodzenie Alpine nabrało tempa dzięki wprowadzeniu nowego, ekscytującego A110S. Na tym nie poprzestaniemy, 2020 wygląda jeszcze bardziej obiecująco!” – powiedział Vincent Tourette, dyrektor zarządzający brytyjskiego oddziału Grupy.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o