Renault Twizy dragster i inne szalone modele marki na aukcji

0 117

Jeśli ktoś z Was marzył o tym, by znaleźć się w posiadaniu szalonego Renault, właśnie pojawiła się ku temu okazja. Na aukcji zostaną wystawione najbardziej osobliwe modele spod znaku rombu na świecie. Jest Renault Vel Satis Cabrio, Clio limuzyna, Scenic F1, Twizy Dragster i wiele, wiele innych.

Renault Crazy Ride Game 2019 to konkurs, który polega na stworzeniu najbardziej zwariowanej wersji samochodu ze starego, wysłużonego modelu francuskiej marki. Drużyny mają do dyspozycji kwotę 2000 euro na dowolne przeróbki. Trzeba przyznać, że w tym roku inwencja twórcza dopisała. Zwycięzcą został dwumiejscowy model wyścigowy Renault Modus Operandi, który powstał na bazie niewielkiego minivana.

Jednym z ciekawszych projektów jest też Renault Twizy Dragster. Przednia część niewielkiego pojazdu została wydłużona o 2 m, a elektryczny silnik został wymieniony na motocyklowy motor o pojemności 1.000 ccm, który pochodzi z Yamahy R1. Ekipa odpowiedzialna ze ten model zdobyła wrak motocykla, aby pozyskać jednostkę napędową. Instalacja napędu również nie należała do łatwych, ale efekt robi wrażenie.

Renault Twizy Dragster wraz z innymi pojazdami, które trafiły do finału Crazy Ride Game 2019 zostaną wystawione na licytacji w miejscowości Meziere we Francji, która odbędzie się 24 czerwca tego roku. Oprócz Twizy Dragster będzie można kupić także inne szalone Renault:

Renault Clio – lotniskowiec

Renault Kangoo Whitehouse Cologne

Renault Twingo 2006

Renault Super525

Renault Super 525

Renault Kangoo Les Dalton

Renault Kangoo

Renault Vel Satis Cabrio

Renault Cli Hot-rod

Renault Kangoo Les Cougar 

Kangoo

Renault Megane Genre Alpine

Renault Hummer 21Renault Hummer

Renault Clio limuzyna

Renault Scenic F1

Renault Master

 

Źródło: Interencheres.com

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o