Wysoka wartość rezydualna Citroënów w Niemczech

7 5 328

Polska, to dziwny kraj. U nas samochody francuskie z reguły dość mocno tracą na wartości. Tymczasem w Niemczech trzy modele Citroëna charakteryzuje na tyle wysoka wartość rezydualna, że znajdują się one w czołowej trójce w swoich segmentach!

Wysoka wartość rezydualna trzech modeli Citroëna pozwoliła uplasować się modelom C-Zero, C1 i Grand C4 SpaceTourer na podium w ich kategoriach. To trzy modele o jednej z najniższych utracie wartości w swoich segmentach wg „Bähr & Fess Forecasts“, wiodącego w Europie niezależnego prognostyka wartości rezydualnej.

Citroën C-Zero zdobył  silne drugie miejsce absolutnej wartości rezydualnej w kategorii „pojazdy elektryczne”. Przy cenie nowego samochodu wynoszącej 21.800 euro, wartość rezydualna tego całkowicie elektrycznego modelu po czterech latach i przy rocznym przebiegu 15.000 kilometrów wynosi 6.867 euro, co odpowiada przewidywanej wartości rezydualnej 31,5 procent. Elektryki jednak generalnie sporo tracą na wartości. Z jednej strony są to dość drogie samochody, a z drugiej wciąż istnieją obawy o stan akumulatorów po kilkuletnim użytkowaniu.

Z kolei Citroën C1 zajął w swoim segmencie (miejskie supermini) trzecie miejsce. Oczekiwana wartość rezydualna Citroëna C1 1.0 VTi 72 po czterech latach i przy rocznym przebiegu 15.000 km wynosi 49,5%. Odpowiada to wartości 4.871 euro przy cenie nowego samochodu wynoszącej 9.840 euro.

Wyraźnie większy Citroën Grand C4 SpaceTourer uzupełnia to trio o dużej wartości. Citroën Grand C4 SpaceTourer PureTech 130 został sklasyfikowany w kategorii „kompaktowe samochody dostawcze”. Przy cenie nowego samochodu wynoszącej 22.040 euro oczekiwana wartość rezydualna po czterech latach i z rocznym przebiegiem 15.000 kilometrów wynosi 10.469 euro. To znaczy, że auto ma po czterech latach wartość 47,5% nowego modelu.

Od 2010 roku Focus Online i firma konsultingowa „Bähr & Fess Forecasts” opracowują dwa razy w roku prognozy dotyczące przyszłego poziomu cen samochodów używanych. W rankingu „Gigantów wartości rezydualnej 2023” (2023, bo to od dziś za cztery lata) wybrano po trzy najbardziej stabilne cenowo pojazdy w 14 klasach aut, które mają mieć największą wartość rezydualną w przypadku zakupu nowego samochodu w czerwcu 2019 r. i sprzedaży go w czerwcu 2023 r.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Citroën

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
4 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
7 Autorzy komentarzy
JensKrzysztofInżynier musztryQnr4dZenon Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

Polska to bardzo dziwny kraj. Tutaj nawet platforma po 8 latach grabieży może liczyć na 20%!

gosc
Gość
gosc

A ty jestes jakis Oszolom z PIS !

Zenon
Gość
Zenon

A ty jesteś oszołom z PO, którzy rozkradali kraj.

Jens
Gość
Jens

Niemcy to dziwny kraj, gdzie się jada mortadelę zamiast normalnej kiełbasy.

Qnr4d
Gość
Qnr4d

Niemcy to dziwny kraj. Francuskie nic nie warte samochody trzymają cenę.

Inżynier musztry
Gość
Inżynier musztry

Yeah bać pis