Antonio Felix Da Costa dołącza do zespołu DS Techeetah

0 83

Zespół DS TECHEETAH z dumą ogłasza, że od 1 października do składu ekipy dołączy Antonio Felix da Costa.

Na szósty sezon mistrzostw ABB FIA Formuły E 28-letni Portugalczyk przeniesie swój stały numer startowy 13 do zespołu DS TECHEETAH. Sezon 2019/2020 rozpocznie się 22 listopada w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Antonio startuje w Formule E od początku istnienia tej serii. Wziął udział w 54 wyścigach, w których wielokrotnie zaczynał z pole position, stawał na podium, a nawet wygrywał (w Buenos Aires i Rijadzie).
W zakończonym niedawno sezonie 2018/2019 został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

Mark Preston, szef zespołu DS TECHEETAH: Bardzo się cieszę, że Antonio dołączy do naszego zespołu. Wielu członków tej ekipy, w tym także ja, zna go z początków tego teamu i jest on dla nas bliskim przyjacielem. Wszyscy cieszymy się z jego powrotu i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy go w złoto-czarnych barwach DS TECHEETAH. Tak wspaniały i szybki kierowca będzie wielkim wzmocnieniem dla zespołu i z niecierpliwością czekamy na to, co Antonio i Jean-Éric zademonstrują w tym sezonie na torach Formuły E.

Xavier Mestalan Pinon, dyrektor DS Performance: Jestem bardzo dumny z tego, że udało nam się pozyskać Antonio do naszego teamu. Jego doświadczenie, dyscyplina i szybkość na torze będą kluczowe w zrealizowaniu naszych ambicji wygrywania wyścigów i walki o mistrzostwo. W oczekiwaniu na pierwszy wyścig w Rijadzie Antonio będzie miał okazję odbyć kilka sesji testowych wraz z Jeanem-Érikiem, by pomóc nam rozwinąć nasz bolid DS E-Tense FE 20.

Antonio Felix Da Costa, kierowca DS TECHEETAH: Rzadko zdarza się okazja, by dołączyć do zespołu podwójnych mistrzów świata, zwłaszcza w tak wyrównanych mistrzostwach, jakimi są zawody Formuły E. Rozstanie z moim dotychczasowym zespołem nie było łatwą decyzją, ale takiej szansy nie można było zmarnować. Bardzo się cieszę, że dołączę do Jeana-Érica i całego zespołu DS TECHEETAH.

Jean-Éric Vergne, kierowca DS TECHEETAH: Bardzo serdecznie witam Antonio w naszym zespole. Przyjaźnimy się już od dawna i swego czasu braliśmy udział w tym samym programie rozwojowym dla kierowców, więc będzie wspaniale znowu pracować razem. Antonio z pewnością będzie ważnym wzmocnieniem dla całego teamu.

 

O ZESPOLE DS TECHEETAH

DS TECHEETAH jest chińskim zespołem rywalizującym w Wyścigowych Mistrzostwach Świata Formuły E FIA ABB. Należy do przedsiębiorstwa SECA (Shanghai) Limited. Jean-Éric Vergne zdobył w barwach tego zespołu w sezonie 2017/2018 tytuł wyścigowego mistrza świata Formuły E. Dzięki wynikom drugiego kierowcy, André Lotterera, ekipa zajęła w tym sezonie drugie miejsce w klasyfikacji zespołów.

Na sezon 2018/2019 Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA dla bolidów o napędzie w pełni elektrycznym zespół TECHEETAH połączył siły z marką DS Automobiles i przyjął nazwę DS TECHEETAH. W sezonie 2018/2019 zespół zdobył mistrzostwo świata w klasyfikacji konstruktorów a Jean-Éric Vergne w klasyfikacji kierowców.

O FIRMIE CHINA MEDIA CAPITAL (CMC)

Firma China Media Capital (CMC) została założona i jest kierowana przez Ruiganga Li, jedną z najważniejszych postaci w dziedzinie inwestycji i zarządzania operacyjnego w świecie mediów i rozrywki, zarówno w Chinach, jak i na całym świecie. CMC tworzy i rozwija wiele firm przodujących w branżach medialnej i rozrywkowej, internetowej i rozwiązań mobilnych, stylu i obyczajów, kinowej, telewizyjnej, muzycznej, mediów finansowych, usług obrotu danymi finansowymi, wideo online, telewizji smart, reklamy, sieci społecznościowych, gier, edukacji online, a także e-handlu, O2O itd.

O FIRMIE SECA

Firma SECA z siedzibą w Szanghaju jest przodującym chińskim przedsiębiorstwem działającym na rynku zarządzania i marketingu w sporcie w Chinach. Specjalizuje się w reprezentowaniu sportowców, organizacji imprez i zawodów oraz w tworzeniu treści i zarządzaniu własnością intelektualną. Wśród inwestorów SECA są firma China Media Capital (CMC) Holdings i chiński koszykarz Yao Ming, wybrany do Hall of Fame ligi NBA.

O MARCE DS AUTOMOBILES

Młoda francuska marka DS została założona w 2015 r. Jej ambicją jest zaszczepienie w przemyśle samochodowym francuskich tradycji i umiejętności tworzenia przedmiotów luksusowych. Czerpiąc ze skarbnicy francuskiej wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie oraz inspirując się duchem awangardy, marka DS zdobywa nowe obszary rynku samochodów premium i na pierwszy plan wysuwa takie wartości jak innowacja i elegancja – wyróżniki pierwszego samochodu oznaczonego literami DS, wprowadzonego w 1955 r.

Zaprejektowane dla klientów poszukujących możliwości wyrażenia swojej osobowości i gotowych sięgać po najnowsze technologie, druga generacja samochodów DS Automobiles łączy wyrafinowaną stylistykę i zaawansowane rozwiązania techniczne. Na czele z SUV-ami DS 7 CROSSBACK, i DS 3 CROSSBACK marka DS zamierza zbudować gamę sześciu modeli dostępnych na całym świecie, także w wersjach zelektryfikowanych pod szyldem E-TENSE.

Dla wyjątkowo wymagających klientów, tych, którzy potrzebują personalizacji i ekskluzywności, marka DS Automobiles stworzyła program „ONLY YOU, DS Experience” – ofertę ekskluzywnych usług będących źródłem niepowtarzalnych doznań związanych z marką.

Marka jest obecnie dostępna w 32 krajach i stale rozwija swoją sieć sprzedaży, na którą w 2019 r. składa się 400 punktów DS STORE i DS SALON.

 

 

źródło: DS Automobiles Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o