Carlos Ghosn prognozuje, że Nissan zbankrutuje za dwa lub trzy lata

3 3 582

Były prezes Nissana i Renault, Carlos Ghosn przewiduje, że japoński koncern może za dwa lub trzy lata zbankrutować. Taką ocenę miał przekazać swojemu japońskiemu adwokatowi przed swoją ucieczką z Japonii. 

Stwierdził, że Nissan prawdopodobnie zbankrutuje w ciągu dwóch do trzech lat” – powiedział Gohara, adwokat Ghosna, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Tokio. Według prawnika Ghosn nie przedstawił szczegółowych powodów, dla których Nissan miałby mieć takie trudności.

Gohara ujawnił, że spotkał się z Ghosnem i przeprowadził z nim pięciokrotnie rozmowy w sprawie książki, którą planował opublikować przed rozpoczęciem procesu w Japonii. Adwokat potwierdził, że ma zgodę Ghosna na ujawnienie szczegółów ich rozmów.

Azusa Momose, rzeczniczka Nissana, odmówiła komentarza do tych rewelacji. Koncern notuje jednak obniżoną sprzedaż w Chinach i Europie i zamierza znacząco zredukować zatrudnienie. Planowane jest zwolnienie 12.500 pracowników na całym świecie.

Carlos Ghosn twierdzi, że padł ofiarą spisku mającego na celu usunięcie go, ponieważ pracował nad połączeniem Nissana i Renault. Uciekł z Japonii, jak sam mówi, przed wymiarem niesprawiedliwości.

źródło: Business Live ZA

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
RomanA DudaMATEUSZ Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MATEUSZ
Gość
MATEUSZ

O co go oskarżają?

A Duda
Gość
A Duda

O sex z gejsza

Roman
Gość
Roman

Najpewniej do tych prognoz sam Ghosn też przyczynił się „dojąc” Nissana na potrzeby własne i licznej rodziny rozsianej po świecie od Libanu, przez Francję, Brazylię aż po Oman. Mówiąc zaś bardziej konkretnie to w Europie rejestracje nowych Nissanów w roku 2019 w porównaniu do roku 2018 spadły o 20% czyli o 1/5. Tak przynajmniej wynika z oficjalnych danych ACEA.