Citroen 2CV 4×4 Sahara sprzedany za 380.000 zł!

0 8

Citroen 2CV powstał, by zapewnić prosty i przystępny środek transportu dla ludu, ale czasy, w których kaczkę można było kupić za rozsądne pieniądze już dawno minęły. Teraz jest to ceniony i poszukiwany klasyk, zwłaszcza w specjalnych wersjach, takich jak Sahara z napędem 4×4. Model został sprzedany w Paryżu za 87.400 euro, czyli ok. 380.000 zł.

Citroen 2CV 4×4 Sahara to samochód wyjątkowy. Pojazd powstał specjalnie, by poradzić sobie z trudnym, pustynnym terenem kolonii francuskiej w Afryce Północnej. Aby model sprostał wymagającym warunkom, musiał jednak przejść sporo modyfikacji. Kaczka otrzymała m.in. wzmocnione podwozie oraz drugą jednostkę napędową. Jeden silnik napędzał przednie koła, a drugi tylną oś. Citroen 2CV 4×4 Sahara posiadał także podwójny bak, dwa wlewy paliwa, dwie stacyjki oraz dwa kluczyki. Pierwszy egzemplarz Sahary zaprezentowano w roku 1958. Terenowa kaczka trafiła do produkcji dwa lata później.

Znalezienie dobrze odrestaurowanego egzemplarza graniczy z cudem, dlatego Citroeny 2CV Sahara osiąga zawrotne ceny na rynku klasyków. Powstało jedynie 700 egzemplarzy kaczki w wersji Sahara, co czyni model prawdziwym unikatem. Jeden z pojazdów został sprzedany 8 lutego w Paryżu na licytacji domu aukcyjnego Bohnams. Nowy właściciel był gotów zapłacić za nowy model do swojej kolekcji 87.400 euro, czyli ok. 380.000 zł.

Niezwykły Citroen 2CV 4×4 Sahara miał wcześniej tylko jednego właściciela, weterynarza, który kupił go, aby jeździć na farmy położone w górach. Samochód został całkowicie odrestaurowany w latach 2000-2010.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecmy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o