Citroen AX z przebiegiem zaledwie 76.000 km na sprzedaż

5 32

Na jednym z portali ogłoszeniowych został wystawiony Citroen AX pochodzący z roku 1988, który posiada przebieg zaledwie 76.000 km. Samochód został sprowadzony z Francji, wcześniej posiadał jednego właściciela.

Citroen AX zadebiutował na rynku jako następca modeli Visa i LNA. Głównymi założeniami przy powstawaniu modelu był samochód o niewielkich wymiarach, praktycznym wnętrzu i niskiej masie własnej. Zadanie udało się zrealizować znakomicie i tak w roku 1986 na rynku motoryzacyjnym zadebiutował AX o długości 3,5 m oraz masie wynoszącej zaledwie 640 kg. Model zdobył bardzo duże zainteresowanie wśród klientów, którzy docenili m.in. niskie zużycie paliwa AX-a. Mały Citroen początkowo trafił na rynek w wersji 3-drzwiowej, a w późniejszym czasie wprowadzono również wersję 5-drzwiową. Obecnie Citroen AX w dobrym stanie jest ciekawostką na rynku wtórnym i możemy zaliczyć do nich egzemplarz, który pojawił się na popularnym portalu Otomoto.pl.

Zgodnie z ogłoszeniem, pojazd znajduje się w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym, ma zadbaną oryginalną tapicerkę i posiada kompletną dokumentację. Wygląda na to, że poprzedni właściciel nie jeździł nim zbyt często ponieważ przebieg wynosi zaledwie 76.000 km. Citroen AX pochodzi z roku 1988 i jest napędzany jednostką benzynową o pojemności 1-litra, która generuje 45 KM mocy. Cena modelu wynosi 7900 zł.

Źródło: Otomoto.pl

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
5 Autorzy komentarzy
PMateuszANDRZEJryjasMichał Z. Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał Z.
Gość
Michał Z.

No proszę, już w 1988 roku downsizing miał się dobrze, silnik 1.0;)

ryjas
Gość
ryjas

To nie downsizing tylko po prostu mały silnik w małym aucie. Fiat 500 np. już w latach 50 tych miał silnik o poj. jak sama nazwa wskazuje 500 cm3 (dokładnie 479)

Mateusz
Gość
Mateusz

Downsizing jest tak stary jak motoryzacja. Od początku istnienia samochodów ich konstruktorzy pracowali nad udoskonalaniem silników, efektem czego stawały się coraz mniejsze i mocniejsze, gdyby nie to do dziś jeździli byśmy autami z silnikami o pojemności 4-6 litrów i mocach kilkunastu koni. Tak wyglądał by świat, gdyby o rozwoju technologii decydowali ci wszyscy sceptycy co tak płaczą nad downsizingiem.

ANDRZEJ
Gość
ANDRZEJ

Drodzy czytelnicy… Kupiłem w grudniu Peugeota 106 93r. Od pierwszego właściciela z Niemiec (garażowany) i mam dopiero 41.202tys ;))) pierwszy raz wymieniałem olej i świece. Mój mechanik samochodowy pierwszy raz w życiu nie ubrudził rąk przy wymianie rozrządu i 4 świec. Fajnie jest przyjechac po dziecko do szkoły, jak wszyscy się oglądają …

P
Gość
P

Miałem takiego 10E, super samochód. 4,5 litra spalanie.