Chat with us, powered by LiveChat

Citroen będzie rozwijał niekonwencjonalne hatchbacki i sedany

4 1 521

Citroen najwyraźniej zmienia swoją strategię produktową. Mimo ofensywy crossoverów i SUVów, marka zamierza rozwijać hatchbacki i sedany. Jednak zapowiada, że będą bardzo niekonwencjonalne.

Xavier Peugeot, szef działu produktów i strategii w Citroenie, poinformował media o powrocie do tradycyjnych styli nadwozia. „Istnieje wiele rynków, na których sedany, hatchbacki i kombi odgrywają istotną rolę, a marka musi umieć odpowiedzieć na to zapotrzebowanie” – powiedział. – „Citroen będzie projektował klasyczne samochody w niekonwencjonalny sposób. Marka zawsze była w awangardzie a swoimi śmiałymi decyzjami zmieniała świat motoryzacji” – dodał.

Citroen wróci na rynek sedanów dzięki nowej generacji Citroena C5. Stylistyka tego auta pochodzi wprost z koncepcyjnego modelu CXperience. Firma spodziewa się bardzo mocnej reakcji rynku. „Klienci zapewne się podzielą na tych, co pokochają nowe C5 i tych, którzy go nie polubią, ale my potrzebujemy samochodów, które budzą emocje” – mówił Xavier Peugeot.

źródło: CarAdvice

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
Michał Z.pawelhksGnomdamianock Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
damianock
Gość
damianock

Czyżby powoli odsuwali Lindę od głosu?

Gnom
Gość
Gnom

Nie. Zatrudnili nowego rysownika. To i se rysują nowe modele.

pawelhks
Gość
pawelhks

a wczoraj info o koncu produkcji jakze konwencjalnego hatchbaka jakim jest Cactus

Michał Z.
Gość
Michał Z.

Cactus to jest w ogóle tragiczna historia- w czasach posuchy w gamie Citroen wypuścił ciekawy model, wyróżniający się na tle innych samochodów wyglądem i paroma ciekawymi rozwiązaniami. A potem zrobili lifting/ nową generację, która zabiła ten model. Może i ma zalety, ale cała idea Cactusa poszła w piach, a teraz idzie cały model, szkoda…:(