Jan Chmielewski i Michał Majewski przed Rajdem Barum

0 88

Liczące w tym roku osiem rund Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Europy zawitają w najbliższy weekend do Czech. Na kultowych odcinkach specjalnych w okolicach Zlina pojawi się czołówka ERC klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych klas, a łączna liczba załóg zgłoszonych do Rajdu Barum to aż 137 pozycji, z czego sześć z Polski. Po raz pierwszy w najważniejszych zawodach u naszych południowych sąsiadów wystartuje Jan Chmielewski, który wspierany z fotela pilota przez Michała Majewskiego skorzysta z Peugeota 208 R2.

Jan Chmielewski: Czekałem na możliwość powrotu za kierownicę samochodu rajdowego w jakimś długim i ciekawym rajdzie. Dzięki wsparciu moich sponsorów, już w najbliższy piątek mogę stanąć na starcie jednej z najlepszych rajdowych imprez w Europie, czyli Rajdu Barum. Czeskie zawody, zaliczane do cyklu mistrzostw Europy, były od lat moim motorsportowym marzeniem i tym bardziej cieszę się, że uda się je spełnić. Samego rajdu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, wystarczy podać nazwy odcinków specjalnych takich jak „Pindula”, „Majak” czy „Halenkovice” i każdy entuzjasta tego sportu będzie już wiedział o jakich zawodach mowa. Prawdziwie imponująca jest lista zgłoszeń, licząca ponad 130 załóg i w samej klasie RC4, w której będziemy klasyfikowany mamy kilkudziesięciu rywali. Wystartuję na tych odcinkach po raz pierwszy. Nie zakładam walki o czołowe lokaty, a raczej „czyste” przejechanie rajdu, stąd spodziewam się, że stali uczestnicy ERC, czy też lokalni kierowcy zwyczajnie nam odjadą.

Michał Majewski: Ogromnie się cieszę na start w Rajdzie Barum. W zeszłym roku debiutowałem w tej imprezie z Marcinem Babrajem, więc nie będzie to dla mnie nowa impreza. Trudno powiedzieć cos o celach na ten rajd… Jest to dla mnie ważny start, więc rozsądnym byłoby po prostu dojechać do mety, aczkolwiek na starcie do pierwszego oesu nasze plany zostaną zweryfikowane i postaramy się pojechać jak najszybciej. Zapraszamy kibiców do wspierania naszej załogi. Jesteśmy pewni, że jak zawsze na „Barumce” będzie Was naprawdę wiele!

Sponsorami zespołu są: Caffaro oraz KRAUSE.

Patronat medialny sprawują: TVP 3 Kraków, Radio Kraków i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Barum Czech Rally Zlin – harmonogram

piątek, 16 sierpnia 2019 r.

Odcinek kwalifikacyjny – 9:35
SSS ZLÍN CZECH REPUBLIC – 21:15

sobota, 17 sierpnia 2019 r.

OS2 Březová SHERON – 10:16
OS3 Semetín RADIOŽURNÁL – 11:14
OS4 Halenkovice MOTOTECHNA – 13:12
OS5 Kostelany M-SERVIS – 14:05
OS6 Březová SHERON – 16:41
OS7 Semetín RADIOŽURNÁL – 17:39
OS8 Halenkovice MOTOTECHNA – 19:42
OS9 Kostelany M-SERVIS – 20:35

niedziela, 18 sierpnia 2019 r.

OS10 Maják OPEL –    8:43
OS11 Pindula T-MOTOR – 9:26
OS12 Kašava ZUBR – 10:14
OS13 Maják OPEL – 13:15
OS14 Pindula T-MOTOR – 13:58
OS15 Kašava ZUBR – 14:46
Meta rajdu i rozdanie nagród – 16:58

 

 

źródło: Chmielewski Team

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o