Peugeot 504 Cabriolet i Coupe w rajdzie klasyków Berlin-Hamburg

0 243

Cztery egzemplarze Peugeot 504 wystartują w rajdzie klasyków w Niemczech. Sedan, coupe oraz dwa kabriolety przejadą trasę z Berlina do Hamburga pokonując łącznie 750 km.

Peugeot 504 obchodzi w tym roku swoje 50 urodziny. Z tej okazji marka spod znaku lwa wystawi cztery egzemplarze modelu w Rajdzie Hamburg-Berlin Klassik. Impreza odbędzie się w dniach od 29 do 31 sierpnia 2019 roku. Sedan, coupe oraz dwa kabriolety pokonają 750-kilometrową trasę biegnącą z Berlina do Hamburga. Modele należą do członków Peugeot 504 Coupé Cabrio Club, który został założony w 1984 roku i obecnie liczy 270 sympatyków. Działalność klubu obejmuje między innymi konserwację, pielęgnację pojazdów, prezentacje modeli na targach oraz podróże.

„Od momentu wprowadzenia Peugeot 504 Coupé i Cabriolet na rynek w 1969 roku, modele zdobyły wielu fanów i osiągnęły status samochodów kultowych. Cieszymy się, że wraz z klubem Peugeot 504 Coupé Cabrio możemy być częścią Rajdu Hamburg-Berlin Klassik i świętować historię tych wspaniałych pojazdów” – powiedział Steffen Raschig, dyrektor generalny niemieckiego oddziału Peugeota.

Trasa, którą pokonają 504-ki, biegnie od Stadionu Olimpijskiego w Berlinie przez Pojezierze Meklemburskie, Dömitz i Wolfsburg aż do Muzeum Emigracji Ballinstadt w Hamburgu.

Peugeot 504, który został zaprojektowany przez włoskie studio projektowe Pininfarina jest jednym z najbardziej udanych i cieszących się największą popularnością modeli francuskiego producenta obok Peugeot 205 i 206. Łącznie powstało ok. 3,7 mln egzemplarzy modelu. 504 stał się także inspiracją do nowych modeli spod znaku lwa. Nowy Peugeot 208, 2008 oraz 508 zaczerpnęły charakterystyczne cechy 504 takie jak logo na grillu, czy nazwa modelu na masce.

Rajd Hamburg-Berlin-Klassik organizowany jest od 2008 roku przez magazyn Auto Bild Klassik. W tym roku około 180 zabytkowych samochodów będzie rywalizowało na trasie z Hamburga do Berlina w różnych kategoriach.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o