Peugeot 508 L PHEV – nowy hybrydowy model spod znak lwa

2 24

Marka spod znaku lwa zaprezentowała swój najnowszy model o napędzie hybrydowym. Peugeot 508 L PHEV odbył swój debiut podczas salonu samochodowego w Szanghaju.

W listopadzie ubiegłego roku Peugeot zaprezentował chińską wersję swojego nowego modelu o nazwie 508 L. Model nie posiada bezramkowych drzwi i jest większy od swojego europejskiego odpowiednika. Mierzy 4,85 m długości i posiada rozstaw osi 2,84 m, czyli odpowiednio o 10 i 5 cm więcej niż model, który można zamawiać w polskich salonach dealerskich. Peugeot 508 L doczekał się także wersji hybrydowej PHEV, którą można oglądać podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju.

Napęd pojazdu pochodzi od jednostki benzynowej PureTech 1.6 o mocy 180 KM, która została powiązana z silnikiem elektrycznym generującym 80 kW. Łączna moc pojazdu wynosi 222 KM, a napęd jest przekazywany za pomocą automatycznej przekładni e-EAT8. Akumulator o pojemności 11,8 kWh pozwala na pokonanie na jednym ładowaniu dystansu do 40 km, a maksymalna prędkość w trybie elektrycznym wynosi 135 km/h.

Europejscy klienci również mogą liczyć na pojawienie się hybrydowej wersji 508 u dealerów. Samochód odbył premierę podczas ubiegłorocznego salonu samochodowego w Paryżu. Posiada ten sam napęd co wersja chińska i do salonów trafi jeszcze w tym roku.

Obok Peugeota 508 L na stoisku marki Peugeot podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju zaprezentowano gamę SUV-ów wraz z 4008 i 5008, a także modele 308 i 408.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Tommo66Roman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Peugeot 508 z wymiarami zewnętrznymi i rozstawem osi wersji L (przewidzianej na rynek chiński), gdyby był oferowany na rynku europejskim, „uciąłby” natychmiast różne dywagacje i porównania na temat obszerności jego wnętrza choćby z Arteonem koncernu VAG (czyt. Volksgauner). W tym przypadku długość chińskiego Peugeota 508 to 4850 mm i rozstaw osi 2843 mm, a Arteona odpowiednio 4862 mm i 2837 mm. Z pewnością większe wymiary, a szczególnie rozstaw osi w modelu L chińskiego Peugeota 508 wpłynęły korzystnie na obszerność jego wnętrza.

Tommo66
Gość
Tommo66

Prędkość w trybie elektrycznym wynosi 135 km/h. Super. A jest możliwość przełączenia na wyłącznie elektryczny napęd ? Jak się tego dokonuje ? Jest jakiś przełącznik w kabinie, czy dzieje się to automatycznie ?