Chat with us, powered by LiveChat

Peugeot, Opel, Citroen, DS – 9 nowych modeli z silnikiem elektrycznym

0 3 170

Grupa PSA rozszerza ofertę modeli wyposażonych w silnik elektryczny. Koncern zapowiada, że aż 9 elektrycznych i hybrydowych samochodów osobowych marek Peugeot, Opel, Citroen i DS jest gotowych do wprowadzenia na rynek.

Zgodnie ze strategią koncernu PSA, do roku 2025 wszystkie samochody w gamie, będą oferowane w wersji elektrycznej lub hybrydowej, a Grupa zamierza stać się ważnym graczem w dziedzinie elektromobilności. Elektryfikacja najbardziej jest widoczna w najnowszych modelach marki. W niektórych krajach europejskich pojawił się już w sprzedaży elektryczny model DS 3 Crossback E-Tense. Wśród pojazdów na baterie oferowana jest również nowa generacja miejskiego hatchbacka spod znaku lwa, czyli Peugeot e-208 oraz jego niemiecki kuzyn Opel Corsa-e. Wkrótce do oferty trafi także elektryczny Peugeot e-2008.

SUV w wersji hybrydowej

Większe modele w ofercie Grupy PSA będą dostępne jako hybrydy. Na polskim rynku można zamawiać już Opla Grandland X Hybrid4, który został wyceniony na 192.450 zł, a w niektórych krajach europejskich oferowany jest DS 7 Crossback E-Tense 4×4. Napęd hybrydowego SUV-a pochodzi od silnika benzynowego 1.6 o mocy 200 KM, który został połączony z dwoma jednostkami elektrycznymi napędzającymi tylne koła. Maksymalna moc pojazdu wynosi 300 KM. Wśród hybrydowych SUV-ów zobaczymy wkrótce dwa inne modele PSA, a mianowicie Peugeot 3008 Hybrid4 oraz Citroena C5 Aircross Hybrid. Napęd hybrydowy trafi również do Peugeot 508 oraz 508 SW.

Samochody dostawcze z napędem elektrycznym

Do roku 2025 Grupa PSA zamierza zelektryfikować również całą gamę pojazdów użytkowych. Oprócz elektrycznego Citroena Berlingo i Peugeot Partnera, które znajdują się w ofercie, w 2021 roku pojawią nowe modele marek Peugeot, Citroen i Opel. Wśród nowości zobaczymy elektryczne wersje Peugeot Boxer i Citroen Jumper, które zadebiutowały w kwietniu podczas targów motoryzacyjnych w Birmingham. W roku 2020 do oferty dołączy niewielki pojazd dostawczy z napędem elektrycznym.

W ciągu zaledwie dwóch lat Grupa PSA wprowadzi na rynek 14 nowych samochodów osobowych i dostawczych z silnikiem elektrycznym.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o