Peugeot Sesame Concept – wszechstronny model do miasta

1 632

Peugeot Sesame Concept to funkcjonalny model o niewielkich wymiarach, którego charakterystyczną cechą były elektrycznie przesuwane drzwi po każdej stronie. Model zadebiutował w roku 2002, a dwa lata później francuska marka wprowadziła do produkcji jego seryjną wersję: Peugeota 1007.

Nazwa Peugeot Sesame już na samym wstępie zdradza nam charakter koncepcyjnego modelu. Aż chciałoby się powiedzieć „sezamie otwórz się” i tylko czekać, podobnie jak w bajce, aż drzwi do tego samochodu staną otworem. W przypadku koncepcyjnego Peugeota pomoże nam w tym elektryka. Przesuwane drzwi według Peugeota miały być odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy domagali się ułatwienia w eksploatacji pojazdów. W ciasnych uliczkach, wąskich miejscach parkingowych rozwiązanie pozwalało na szybszy i prostszy dostęp do wnętrza.

Peugeot Sesame Concept jest funkcjonalnym modelem miejskim o długości 3,7 m, który był inspiracją do opracowania seryjnej wersji 1007. Prototyp zadebiutował w roku 2002. Jego wygląd został zaczerpnięty od modeli 206 i 307, co jest widoczne zwłaszcza w kształcie przednich reflektorów grilla oraz wlotów powietrza. Samochód posiada dużą panoramiczną szybę, która doświetlała wnętrze oraz krótką maskę, pod którą skrywał się 1,6-litrowy silnik o mocy 110 KM.Peugeot Sesame

Nadwozie pojazdu wykończono żółtym, błyszczącym lakierem Sahara Yellow, do którego dopasowano także lusterka oraz tapicerkę wewnątrz pojazdu. Samochód otrzymał 17-calowe felgi aluminiowe.

Peugeot Sésame – wymiary:

Długość: 3,70 m
Szerokość: 1,67 m
Rozstaw osi: 2,31 m
Wysokość: 1,63 m

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
pawelhks Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pawelhks
Gość
pawelhks

1007 wspominam z łezką w oku, opisywałem mój egzemplarz na łamach francuskie.pl Znakomity samochód