Renault Jaszpol organizuje konferencję o elektromobilności

0 332

Od elektromobilności nie ma już odwrotu. Jak na jej rozwoju skorzystają samorządy, firmy i klienci indywidualni? Odpowiedzi na te pytania udzieli organizowana po raz pierwszy w Polsce przez dealera samochodowego konferencja dedykowana temu zagadnieniu.

3 marca firma Jaszpol zaprasza do Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej na konferencję „Elektromobilność 2020”. Renault to pionier w zakresie elektromobilności. Obecnie niemal co czwarty elektryczny pojazd sprzedawany w Europie to Renault.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

„Ponieważ mamy duże doświadczenie w tym zakresie postanowiliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi przybliżyć władzom miast, gmin i powiatów oraz szefom firm, jakie korzyści niesie za sobą rozwój elektromobilności” – mówi Krzysztof Jaroszewicz, prezes firmy Jaszpol.

W konferencji organizowanej przez Jaszpol, współorganizowanej przez Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Łódzkiej weźmie udział wielu ekspertów, którzy przybliżą zagadnienia związane m.in. ze stanem rozwoju infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych, korzyściami płynącymi z ustawy o elektromobilności oraz wizji transportu według Renault.

Jak wynika z licznika elektromobilności Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych pod koniec roku liczba ogólnodostępnych stacji ładowania przekroczyła w Polsce granicę 1000 sztuk, co stanowi wzrost o ponad 200 procent rok do roku. W tym roku na łódzkich ulicach pojawić ma się ponad 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych w 29 lokalizacjach, powstaną one zarówno w centrum, jak i miejscach, gdzie łodzianie wypoczywają, np. w okolicy Ogrodu Botanicznego czy aquaparku Fala.

Systematycznie rośnie także w Polsce liczba zarejestrowanych samochodów osobowych z napędem elektrycznym i hybrydowym pod koniec roku było ich łącznie 8637. Niekwestionowanym liderem w zakresie elektromobilności w Europie jest Renault. Grupa oferuje najszerszy na rynku asortyment pojazdów elektrycznych: Renault ZOE, Kangoo Z.E. i Renault Master Z.E. Do 2022 r. Renault będzie posiadało gamę 8 pojazdów elektrycznych i 12 zelektryfikowanych, w ramach strategicznego planu grupy „Drive the Future”. „Renault Z.E. Pass” udostępnia już ponad 20 tys. publicznych punktów ładowania w całej Europie.

Użytkownicy mogą również uzyskiwać informacje o ładowaniu w czasie rzeczywistym lub kontrolować operacje na odległość za pomocą smartfonów. Aplikacja na smartfona „Renault Z.E. Smart Charge” umożliwia aktywowanie ładowania pojazdu w godzinach, kiedy obowiązują najniższe stawki energii elektrycznej oraz produkowana jest ona przy możliwie najniższej emisji dwutlenku węgla.

W panelu dyskusyjnym konferencji „Elektromobilność 2020”, której organizatorem jest Jaszpol wezmą udział:

Adam Wieczorek – Wiceprezydent Miasta Łodzi,

Prof. dr hab. Inż. Sławomir Wiak – Rektor Politechniki Łódzkiej,

Maciej Mazur – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych,

Andrzej Gemra zastępca Dyrektora ds. Promocji Nowej Mobilności Renault Polska,

Krzysztof Zamożny – Head of Sales eMobility Poland – Garo Polska sp. z o.o.,

Prelegenci:

Maciej Mazur – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych

Paweł Anyszewski – Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego: „Wsparcie finansowe dla MŚP,

Tomasz Krakowiak – Dyrektor Sprzedaży w firmie Jaszpol, „Szeroka gama samochodów elektrycznych”

Michał Wekiera – Dyrektor Wykonawczy w Polskim Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, „Polskie regulacje dotyczące elektromobilności”

dr hab. Inż. Łukasz Szymański, prof. Nadzwyczajny Politechniki Łódzkiej,

Aleksander Czapczyk – Dyrektor Działu Sprzedaży GreenWay Polska: „Infrastruktura sieci ładowania samochodów elektrycznych w Polsce”,

Sławomir Fagas – Urząd Dozoru Technicznego, Procedura odbioru stacji ładowania krok po kroku

Jerzy Fijas – Lasy Państwowe: „ Elektromobilność w praktyce – LAS ENERGII – projekt rozwojowy lasów państwowych”

Krzysztof Zamożny – Head of Sales eMobility Poland – Garo Polska sp.z o.o. „Inteligentna Elektromobilność w mieście”

Informacja prasowa: Jaszpol

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o