Renault zaprezentuje elektrycznego SUV-a i Twingo Z.E.

0 507

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. W ofercie Renault przybędzie samochodów z napędem elektrycznym. W planach na nadchodzące lata jest elektryczny kompaktowy SUV oraz Twingo Z.E.

Do roku 2022 oferta Renault ma obejmować osiem modeli elektrycznych. Marka chce mieć elektrycznego przedstawiciela we wszystkich podstawowych segmentach, czyli: A, B i C. Aktualnie w gamie znajduje się model Zoe, którego II generacja trafi do sprzedaży jesienią, elektryczna wersja kombivana Kangoo Z.E., dostawczy Master Z.E., a także malutki Twizy. Jeśli liczyć pojazdy oferowane na rynkach pozaeuropejskich mamy jeszcze Renault City K-ZE, które powstało specjalnie dla Chin oraz Renault Samsung SM3 Z.E. przeznaczone dla Korei Południowej. W sumie daje nam to sześć pojazdów, oczekujemy zatem na dwa kolejne.

Zgodnie z planem marki na przyszłość, w 2021 roku zadebiutuje nowy „SUV compact électrique”. Francuska marka nie ujawniła na razie nazwy pojazdu. Nowy model będzie bazował na platformie CMF-EV Aliansu Renault-Nissan, na której mają powstawać również elektryczne modele pozostałych producentów należących do sojuszu. Platforma będzie produkowana we Francji.

Gamę elektryków uzupełni nowe Twingo. Francuski producent w planach na przyszłość wspomina wyłącznie o wersji Z.E. dlatego sądzimy, że w przypadku IV generacji miejskiego modelu marka zrezygnuje z napędu spalinowego. Nowe Twingo zadebiutuje w roku 2022.

Silnik elektryczny pojawi się w hybrydowych pojazdach Renault. Już w przyszłym roku do oferty dołączy Captur i Clio oraz Megane z napędem e-Tech.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o