Chat with us, powered by LiveChat

Rajdowy Peugeot 208 R2: z Radkowa na ostatnią rundę Minirallijs

0 69

Po krótkiej przerwie w startach, która nie była jednak wolnym czasem dla Huberta Laskowskiego, najmłodszy w Polsce kierowca rajdowy wraca do rywalizacji i w ten weekend sprawdzi się w ostatniej rundzie Minirallijs.

13-latek po występie w Rally Saldus miał możliwość przetestowania opon MRF, a także pojawić się w roli kierowcy samochodu funkcyjnego podczas jednej z rund Tarmac Masters. Występ na Ziemi Kłodzkiej pozwolił Laskowskiemu jeszcze lepiej przygotować się do Minirallijs Latvija, który jako jedyny w serii odbywa się na nawierzchni asfaltowej na torze Bikernieki i w jego okolicach.

Od ostatniego startu minęło już trochę czasu, ale to nie oznacza, że miałem wolne. Poza regularnymi treningami mentalnymi i fizycznymi miałem okazję przetestować opony MRF na odcinkach Rajdu Dolnośląskiego oraz Elmot. Dziękuje bardzo organizatorom jazd za zaproszenie. Pozwoliło mi to poznać inne ogumienie oraz znane z RSMP odcinki specjalne. Dodatkowo jazda na slicku w deszczu dała mi ogromną lekcję rajdowania – mówił Laskowski.

Dzięki organizatorom Tarmac Masters miałem szansę również pojeździć po odcinkach specjalnych w okolicach Radkowa. To było idealne przygotowanie do najbliższego startu. Wiedziałem też, że pełnię bardzo ważną funkcję i poza sportową jazdą koncentrowałem się na sprawdzeniu odcinków specjalnych, by właściwe załogi mogły w bezpieczny sposób walczyć z czasem. Cieszy mnie fakt, że nieoficjalne rezultaty dałyby mi miejsce w czołowej dziesiątce, ale pozostaję spokojny i teraz celem jest jak najlepszy występ na Łotwie.

W najbliższy weekend czeka mnie ostatnia runda Minirallijs i niezwykle cieszy mnie, że tym razem powalczymy na asfalcie. To moja ulubiona nawierzchnia i wiem, że jestem w stanie wywalczyć dobry wynik. Z drugiej strony nieco żałuję, że w tym roku nie będę miał okazji udoskonalić swoich umiejętności na szutrze, ale zima za pasem, więc będę miał sporo okazji do jazdy na luźnej nawierzchni. Koncentruję się jednak na najbliższym weekendzie, bo jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wyniki mogą być naprawdę dobre – dodał.

Na prawym fotelu Peugeota 208 R2 zasiądzie niezwykle doświadczony Michał Kuśnierz. Za obsługę auta odpowiedzialna jest stajnia Car Speed Racing z Cieszyna, a sam start jest możliwy dzięki wsparciu Intertrade Logistics Limited oraz Jubi-Tom Jubiler Kobierzyce.

Wszystkie informacje dotyczące Huberta Laskowskiego można znaleźć na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/hubert.laskowski.racing.driver/ oraz na Instagramie: https://www.instagram.com/hubert_laskowski/.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o