100-lecie Citroëna na blogu!

0 27

Dzieje Citroëna to 100 lat niezwykłych wydarzeń, odważnych pomysłów, pionierskich rozwiązań i nietuzinkowych osobowości. Z okazji setnego jubileuszu marki przygotowaliśmy blog, na którym w ciekawy sposób chcemy przybliżyć historię spod znaku dwóch szewronów.

Dokładnie 100 lat temu André Citroën, dynamiczny przedsiębiorca i przemysłowiec, rozpoczął w swojej fabryce produkcję samochodów. Jubileusz marki Citroën to doskonała okazja, by przypomnieć jej bogatą i barwną historię.

Pod adresem www.100latcitroena.pl uruchomiliśmy specjalny, rocznicowy blog. Znajdziecie tam artykuły przybliżające historię marki, opisujące sylwetkę jej założyciela i innych osób, związanych z marką. To również swoista wycieczka do garażu pełnego najważniejszych samochodów i modeli koncepcyjnych Citroëna. Przypominamy też największe sportowe sukcesy pojazdów z szewronami na masce – zarówno historyczne, jak i najnowsze.

Archiwalne zdjęcia, mało znane fakty i ciekawostki – blog przygotowany na 100-lecie Citroëna to owoc pasji, inspiracji i wiedzy na temat historii marki. Zapraszamy do lektury. Mamy nadzieję, że ta pasjonująca opowieść naprawdę Was pochłonie!

 

Marka Citroën

Citroën jest od 1919 r. producentem szerokiej gamy samochodów wyróżniającym się kreatywnością i śmiałością. Samochody tej marki charakteryzują: unikatowy styl, zastosowanie najnowszych technologii i komfort jazdy. Modele takie jak nowy C3 czy nowy kompaktowy SUV C3 Aircross wnoszą powiew świeżości do świata motoryzacji. Citroën to marka popularna w najlepszym znaczeniu tego słowa. Jej podstawowym źródłem inspiracji są ludzie i ich styl życia. Hasło „Inspired by You” i wyjątkowe podejście do klienta są kwintesencją marki. Citroën wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów między innymi poprzez miejski concept store „La Maison Citroën”, stronę internetową Citroën Advisor czy też ofertę wynajmu samochodów (Citroën Rent&Smile oraz Earn&Drive). Citroën to 10 tysięcy punktów sprzedaży i obsługi posprzedażowej w niemal 80 krajach i ponad 1,1 miliona sprzedanych w 2016 r. samochodów. To również 8 tytułów mistrza świata zdobytych przez konstruktorów w WRC oraz trzeci kolejny tytuł mistrza świata przyznany konstruktorom w WTCC w 2016 r.

 

 

źródło: Citroën Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o