Alpine A110 wygrywa w plebiscycie „Best Car 2019″

0 31

Alpine A110 zdobyło tytuł „Best car 2019”. Nowa edycja kultowego modelu z lat 60. i 70. ubiegłego wieku zwyciężyła w plebiscycie „Best car 2019” organizowanym w Niemczech wśród czytelników „Auto, motor i sport” w kategorii „samochodów sportowych” wśród producentów zagranicznych. Plebiscyt został zorganizowany już po raz 43. Uczestnicy plebiscytu mogli wybierać swoich faworytów spośród 385 samochodów w jedenastu kategoriach.

Nagroda dla najlepszego samochodu w swojej klasie jest kolejnym dowodem dobrego przyjęcia na rynku nowego modelu Alpine A110. Wraz z Nowym Alpine A110 z powodzeniem nawiązujemy do tradycji legendarnych samochodów sportowych ― mówi Uwe Hochgeschurtz, dyrektor generalny Renault Deutschland AG. I dodaje: Po sukcesie wyprzedanej wersji „Première Edition” dealerzy Alpine oferują dwa nowe modele: A110 Pure i A110 Légende.

Dzięki bezkompromisowej, lekkiej konstrukcji, mocnemu czterocylindrowemu silnikowi i kompaktowym wymiarom, Nowy Alpine A110 wskrzesza ducha wielokrotnego zwycięzcy rajdowego. Sama konstrukcja Nowego A110 również nawiązuje do francuskiej legendy motoryzacji. Dwumiejscowy samochód o słynnej nazwie Alpine z silnikiem umieszczonym centralnie z tyłu przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,5 sekundy i pozwala osiągnąć prędkość maksymalną 250 km/h. Dynamiczne osiągi zapewnia nowo opracowany, turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.8 litra i mocy 185 kW/252 KM. Ponadto samochód urzeka niską masą, nawiązując do najlepszych tradycji marki. Przyczynia się do tego przede wszystkim nadwozie wykonane całkowicie z aluminium.

Udany powrót Nowego A110

Po zapowiedzi rozpoczęcia produkcji modelu w odświeżonej wersji Nowe A110 powróciło na rynek. W grudniu 2016 roku w zaledwie pięć dni limitowana, premierowa edycja „Première Edition” z 1955 egzemplarzami, została całkowicie zarezerwowana. Alpine A110 jest jedynym samochodem sportowym, który należy do ekskluzywnego grona siedmiu modeli walczących o zwycięstwo w plebiscycie „Car of the Year 2019”. Obecnie samochód można zamówić w dwóch wersjach: „Pure” – purystycznego wariantu przeznaczonego do zapalonych kierowców sportowych oraz „Légende” – wersji skoncentrowanej na komforcie.

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o