Marka Alpine w Polsce – ile zamówień na A110?

2 75

W roku 2017 Grupa Renault wprowadziła na polski rynek nową markę Alpine wraz z modelem A110. Samochód można zamawiać za pośrednictwem Alpine Centrum w Katowicach. Do tej pory klienci zapisali się na 19 egzemplarzy A110, a pierwsze dostawy rozpoczną się w marcu.

Rok 2017 był bardzo owocny dla Grupy Renault w Polsce, oprócz sukcesów dobrze nam znanych Renault i Dacii, koncernowi udało się wprowadzić na rynek nową markę Alpine. Jej korzenie sięgają 1955 roku kiedy to Jean Rédélé, miłośnik sportów motorowych założył firmę zajmującą się produkcją samochodów. W nawiązaniu do legendy powstał nowy model coupe o nazwie A110. Początkowo klienci mogli zamawiać wyłącznie wariant premierowy. Liczba egzemplarzy A110 Premiere Edition została ograniczona do 1955 jako nawiązanie do roku utworzenia francuskiej marki. Obecnie do oferty dołączyły również wersje Pure oraz Legende.

Jedynym dystrybutorem Alpine A110 w Polsce jest Grupa Pietrzak. Pojazd można zamawiać w Alpine Centrum w Katowicach lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Do tej pory zamówiono w Polsce 19 egzemplarzy francuskiego coupe. Być może nie brzmi jak duży wolumen, ale w przypadku samochodów luksusowych, jest to naprawdę dużo. Zamówienia obejmują 13 samochodów w wersji A110 Première Edition oraz 6 egzemplarzy w wersji seryjnej. Pierwsze dostawy rozpoczną się w przyszłym miesiącu. W marcu w Katowicach pojawi się również egzemplarz demonstracyjny, będzie to okazja, by przyjrzeć się temu pięknemu modelowi z bliska.

Polska jest jednym z zaledwie 12 państw europejskich, w których obecna jest marka Alpine, dlatego zamówienia do Alpine Centrum w Katowicach napływają również spoza naszego kraju. O A110 pytają m.in. klienci z Czech, Słowenii czy Estonii. Pozostałe państwa, w których francuska marka jest dostępna, to Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Luksemburg, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria i Wielką Brytania. W 2018 roku auto pojawi się również w Japonii.

Samochód jest produkowany w fabryce w Dieppe we Francji, w którą Renault zainwestowało 36 mln euro. Rocznie Alpine zamierza produkować 6.000 egzemplarzy A110. Model wersji Premiere Edition kosztuje 256 tys. zł. Cena wersji seryjnej jest nieco niższa.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
pawelhksToJa Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ToJa
Gość
ToJa

Nieźle, 19 sztuk to naprawdę nieźle. Pytanie jak będzie dalej, czy Ci „entuzjaści” kupili na starcie, a potem przyjdzie flauta, czy może auto faktycznie będzie do siebie regularnie przyciągać nabywców? W Katowicach tuż obok jest też Porsche oraz Ferrari (Maserati), wiec usytuowanie dobre.

pawelhks
Gość
pawelhks

przepraszam za zlosliwosc, ale wynik pewnie leszy niz DS