Chat with us, powered by LiveChat

Dacia Duster i Sandero napędzają sprzedaż marki. Nowy rekord w Europie

11 5 055

Marka Dacia zanotowała rekordową sprzedaż w Europie w pierwszej połowie 2019 roku. Wynik został osiągnięty dzięki popularności modelu Duster nowej generacji oraz dużemu zainteresowaniu klientów miejskim Sandero.

Grupa Renault sprzedała w pierwszych sześciu miesiącach 1,94 egzemplarze samochodów na świecie i jest to spadek o 6,7% w porównaniu z pierwszym półroczem roku ubiegłego przy ogólnym spadku rynku 7,1%. W Europie wynik francuskiego koncernu utrzymał się na stabilnym poziomie, natomiast marka Dacia, które należy do Grupy Renault zanotowała rekord sprzedaży.

Od początku roku Dacia sprzedała 395.077 egzemplarzy samochodów na świecie, czyli o 4,5% więcej niż w pierwszej połowie roku 2018. Wynik obejmuje 369.783 pojazdy osobowe oraz 25.294 sztuki modeli dostawczych. Na rynku europejskim klienci zarejestrowali rekordowe 311.024 sztuki samochodów Dacii (+10,6%). Rumuńska marka uzyskała także rekordowy udział w rynku wynoszący 3,3% (+0,4 pkt). Wzrost został osiągnięty dzięki zainteresowaniu modelami Duster oraz Sandero, które zachęcają klientów przystępną ceną.

Poza Europą, Dacia jest liderem w Maroku, jednym z najważniejszych rynków afrykańskich Grupy Renault. Popularnością cieszą się tam modele Logan i Dokker. W Samochody marki są produkowane w marokańskiej fabryce w miejscowości Tangier.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
4 Wątki komentarzy
7 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
11 Autorzy komentarzy
badylJakmanadfasfsdSsKrzysztof Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

1.94 egzemplarza to szał !!!!!

Spotter
Gość
Spotter

396.077 – jakaś dziwna liczba samochodów – czyli, że co? Że 396 samochodów i 77 tysięczne? Znaczy, że sprzedali jakąś maskę albo drzwi? Więcej profesjonalizmu w redagowaniu.

Piotr
Gość
Piotr

Lekki błąd. Powinno być 396,077 i mamy poprawny, amerykański zapis.

Krzysztof Gregorczyk
Editor

A dlaczego w Europie mamy uważać zapis amerykański za poprawny? Temat wałkowaliśmy niejednokrotnie. Używamy kropki do oddzielenie grupy tysięcznych (tysiące, miliony, miliardy) i przecinka do oddzielenia wartości dziesiętnych. Kropka jest po to, by nie stosować twardej spacji, która i tak w reprezentacjach na różnych urządzeniach może przechodzić do następnej linii. Kropka, jako separator dziesiętny, jest nienaturalna w języku polskim, więc nie wiem, o co Panu Spotterowi chodzi.

Stefcio
Gość
Stefcio

Jestem ciekaw jak sprzedaż będzie toczyć się dalej tak za kilka miesięcy jak zamówienia wszystkich co 1.6 silnik do Dustera zamówili. 1.3 za pośrednictwem nad 70tys to już lekka przesada bo wóz d.py nie urywa i w tej cenie można już coś rodzinnego wybrać.

Tim
Gość
Tim

A tak po polsku?

Obywatel MK
Gość
Obywatel MK

Może dupy nie urywa, ale za to niektórym dupę z żalu ściska.

Ss
Gość
Ss

Czyli co możesz kupić rodzinnego w tej cenie hmmm

adfasfsd
Gość
adfasfsd

Lodgy

Jakman
Gość
Jakman

Logan MCV

badyl
Gość
badyl

Wielu hejtuje ale całkiem dobre i tanie w eksploatacji auta, wymieniłem jak na razie jedynie olej i filtry z delfi, i odpukać jeżdżę już 4 lata bez żadnej niespodzianki