Eksploatujcie hydropneumatyki do samego końca! Wywiad z właścicielem warsztatu Just Service

0 253

Czy Citroeny są awaryjne? Jaki samochód chciałby mieć mechanik? Czy warto jeździć hydropneumatykiem? Na to i wiele innych pytań odpowie nam Kamil Popławski, właściciel Just Service w podwarszawskiej Zielonce. Jest to miejsce znane wielu posiadaczom Citroenów oraz innych francuskich samochodów. Jest to miejsce jak żadne inne, bo Kamil słynie z rzetelnego podejścia do klienta oraz… długich kolejek. Dostać tu się wcale nie jest łatwo. Gdyby na portalu ZnanyLekarz.pl była część poświęcona Citroenom, miałby tam jedno z pierwszych miejsc.

Kamil, jak długo istnieje Just Service Zielonka? 
Warsztat otworzyłem równo pięć lat temu, 1 marca 2014 roku. Pamiętam ten dzień jak dziś. Ekscytacja połączona z niepewnością. Dzisiaj wiem, że była bardzo dobra decyzja.

A skąd przyszedł Ci pomysł na nazwę?
Jak zwykle to bywa – od kobiety. Pomagała mi w początkach działalności. Miała na imię Justyna, więc Just-Service wziął się od Jej imienia jak też i hasło. A brzmi ono „Po prostu świetna obsługa”.

Czy Citroeny a szerzej francuskie samochody są awaryjne?
Naprawiamy auta wszystkich marek. Na ich tle nasze francuskie samochody nie są ani gorsze, ani bardziej awaryjne ani droższe w naprawie. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że wręcz przeciwnie!

Klienci rzeczywiście bardzo Cię doceniają. Masz doskonałą opinię, długą kolejkę czekających a na wielkim podwórku same francuskie samochody – głównie Citroeny. Naprawiacie nawet starsze modele – jak z częściami?
Modele przewinęły się chyba wszystkie, ale starszych od Citroena CX u siebie nie robiłem. Do starszych aut jest rzeczywiście niekiedy trudno coś znaleźć a czasem trafiają się elementy marnej jakości. Dlatego ratuje się częściami używanymi, szukam ich w internecie, pytam po klientach i znajomych. Czasem zlecam dorobienie czegoś u tokarza, niekiedy sami regenerujemy podzespoły. Szkoda, że Citroen i Peugeot nie wspierają bardziej posiadaczy swoich starszych samochodów.

Masz bardzo wielu klientów. Z czym najczęściej się pojawiają?
Chyba nie ma takiego standardowego przypadku. Przyjeżdżają osoby z podstawowym przeglądem, wymianą płynów czy filtrów. Często zdarzają się problemy, których inni nie potrafili naprawić. A robię wszystko, od wymiany błotnika po naprawy elektryki oraz elektroniki.

Masz wieloletnie doświadczenie z samochodami. Co radzisz zrobić po kupnie używanego samochodu?
Jako pierwsze pod lupę powinny iść hamulce, układ kierowniczy oraz zawieszenie, rozrząd – bo awaria powoduje nieodwracalne szkody a na koniec układy związane z komfortem. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Aż ciężko uwierzyć, w jakim stanie potrafią być hamulce po wielu latach eksploatacji.

Citroen zaprzestał produkcji zawieszenia hydropneumatycznego. Co radzisz wszystkim posiadaczom hydropneumatyków? Jeździć do oporu?
Moim zdaniem pozostaje nam eksploatacja do upadłego. To co zrobił Citroen spowoduje kiedyś zniknięcie wielu Cytryn z ulic. Niestety. A Czy Chińczycy zaczną produkować zamienniki pomp LHM i LDS? Bardzo wątpię. Na razie używanych części do większości modeli jest dużo, są niedrogie, więc jak ktoś chce eksploatować swój samochód długo, może kupić na zapas. I jeździć, jeździć, jeździć.

Co Cię zaskoczyło w naszej redakcyjnej Xantii?
Citroen Xantia SE (Super Express!) – jak ją nazywam – zaskoczyła mnie stanem podwozia i nadwozia oraz… gwoździem wspawanym jako górny ogranicznik skoku pedału sprzęgła w pedalierze. Ktoś miał fantazję.

Czy jest jakiś samochód francuski, który szczególnie chciałbyś mieć?
Każdy Citroen jest na swój sposób wyjątkowy, pewnie najlepiej byłoby mieć przez pół roku każdy z modeli. Ale mam jedno małe marzenie – Citroen SM Mylord. To było coś.

I na koniec. Jeździsz francuzem, masz Peugeota w bardzo ciekawej wersji. Co to za auto?
To Peugeot 406 Coupe 3,0 V6 wyposażone w podtlenek… znaczy się gaz (śmiech). Rocznik 1999 rok, postawiony na Koni, dolot KN, wydech Super Sprint. Jego aktualny wygląd, wraz ze zmianą lakieru z czerwonego na czarny mat, został wykonany przez poprzedniego użytkownika. Kupiłem go w zasadzie przez przypadek, do codziennego użytku.

Dziękujemy za rozmowę.

Firma Kamila, Just Service, znajduje się w Zielonce, przy ulicy Mazowieckiej 36A.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o