Genewa Motor Show 2018 – jakie marki francuskie zobaczymy?

0 14

Salon samochodowy w Genewie zbliża się wielkimi krokami. Impreza każdego roku przyciąga prawdziwe tłumy fanów motoryzacji. Jakie francuskie marki pojawią się w kolejnej edycji targów?

Poprzednią imprezą motoryzacyjną o dużej randze w Europie był wrześniowy salon samochodowy we Frankfurcie. Reprezentacja marek francuskich była wówczas uszczuplona. Nie pojawiły się ani Peugeot, ani DS. Firmy wolały skupić się na mniejszych, bardziej lokalnych i mniej obciążających finansowo prezentacjach. Targi Genewa Motor Show ominie DS Automobiles. Producent najwidoczniej nie planuje żadnej nowości na pierwszy kwartał roku. Oczekujemy wprawdzie na nowego crossovera, który zastąpi w ofercie model DS 3, ale wygląda na to, że na samochód poczekamy sobie nieco dłużej.

Spośród marek należących do PSA zobaczymy jeszcze Peugeota oraz Citroena. Z niecierpliwością czekamy na prezentację nowej 508-ki. Nowy przedstawiciel segmentu D spod znaku lwa według producenta ma być „wyjątkowy” i trzymamy kciuki, aby tak było w istocie i aby samochód wreszcie został zaprezentowany, najlepiej właśnie w Genewie. Potwierdzoną premierą jest natomiast wyścigowy model 308 TCR. Kolejnymi Peugeotami, które mogą zadebiutować podczas marcowej imprezy motoryzacyjnej, jest prototyp nowej 208-tki oraz model Partner.

W halach targowych zobaczymy również markę Citroen, która może wystawić model C5 Aircross oraz nowe Berlingo. Genewy nie pominą również Renault, Dacia oraz Alpine.

Zbliżający się salon samochodowy Genewa Motor Show będzie już 88. edycją imprezy. Potrwa od 8 do 18 marca 2018 roku.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o