• Najnowsze

Jak dobrać akumulator do samochodu?

2020-12-09
Peugeot 508 Sport Engineered

Nowy Peugeot 508 Sport Engineered – ruszyły jazdy testowe we Francji

2021-01-27
Peugeot 308

Najgorszy kierowca? Mężczyzna w wieku 18-25, który jeździ Peugeot 308

2021-01-27

Citroen DS5 Hybrid4 200KM 2013 – czy to już statek kosmiczny czy tylko samochód?

2021-01-27
Peugeot e-Partner

Nowy Peugeot e-Partner: elektryczny dostawczak o zasięgu 275 km

2021-01-27

Kiedy nowy Citroën C5 trafi do Polski?

2021-01-27

Ponad tysiąc dwieście nowych Renault Zoe i Kangoo Z.E trafi do francuskiej żandarmerii

2021-01-26

Europejskie samochody coraz starsze. Średni wiek wynosi prawie 11 lat

2021-01-26
Peugeot 508, Spoticar

Rynek samochodów używanych: jakie trendy w Grupie PSA?

2021-01-26

Nowe Renault Zoe dla Polkowic. Nagroda w konkursie Eco-Miasto

2021-01-26
Renault Kiger

Renault Kiger – znamy datę debiutu nowego crossovera

2021-01-26
środa, 27 stycznia, 2021
  • Reklama
  • Redakcja
  • Współpraca
  • Organizujesz zlot?
Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
  • Wiadomości
    • TOP 100 Wiadomości
    • Alpine
    • Citroen
    • Dacia
    • DS
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • PSA
    • Renault
  • Testy
    • TOP 100 – testy samochodów
    • Alpine – testy i opinie
    • Citroen – testy i opinie
    • DS – testy i opinie
    • Dacia – testy i opinie
    • Peugeot – testy i opinie
    • Renault – testy i opinie
  • Katalog samochodów
    • Alpine
      • Alpine A110
    • Citroen
      • Citroen C1
      • Citroen C2
      • Citroen C3
      • Citroen C3 Aircross
      • Citroen C3 Picasso
      • Citroen C4
      • Citroen C4 Picasso
      • Citroen C4 Cactus
      • Citroen C5
      • Citroen C5 Aircross
      • Citroen C6
      • Citroen C-Elysee
      • Citroen Berlingo
    • Dacia
      • Dacia Dokker
      • Dacia Duster
      • Dacia Lodgy
      • Dacia Logan
      • Dacia Sandero
    • DS Automobiles
      • DS3
      • DS3 Crossback
      • DS4
      • DS5
      • DS7 Crossback
    • Peugeot
      • Peugeot 108
      • Peugeot 208
      • Peugeot 2008
      • Peugeot 301
      • Peugeot 308
      • Peugeot 3008
      • Peugeot 508
      • Peugeot 5008
      • Peugeot Expert
      • Peugeot Partner
      • Peugeot Traveller
    • Renault
      • Renault Clio
      • Renault Captur
      • Renault Espace
      • Renault Fluence
      • Renault Kadjar
      • Renault Kangoo
      • Renault Koleos
      • Renault Megane
      • Renault Talisman
      • Renault Scenic
      • Renault Trafic
      • Renault Twingo
      • Renault Twizy
      • Renault Zoe
  • Wyprawy
    • Australia
    • Europa
    • Krym
    • Nowa Zelandia
    • Turcja
  • Historia
    • Artykuły o historii motoryzacji
    • Historia Citroena
    • Historia Peugeot
    • Historia Renault
  • Przeglądy Prasy
  • Artykuły
  • Wydarzenia
  • Dane techniczne
Brak wyników
temu
Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
Brak wyników
temu
Główna Artykuły

Jak dobrać akumulator do samochodu?

Pomoże aplikacja

Tomasz Nowicki Tomasz Nowicki
2020-12-09
w Artykuły
Czas czytania4min czytania
80 5
0
73
UDOSTĘPNIEŃ
242
ODSŁON
UdostępnijTwitter

Zobacz również

Europejskie samochody coraz starsze. Średni wiek wynosi prawie 11 lat

Jakie są motoryzacyjne oczekiwania naszych Czytelników?

Francuskie samochody miejskie – ile kosztują? Najtańszy samochód z klimatyzacją: Citroën C3, Peugeot 208 i Renault Clio

Jaki akumulator? To jedno z najczęściej zadawanych pytań gdy nadchodzi ta niezbyt lubiana przez nas pora roku. Późna jesień i zima to bowiem czas, w którym akumulator „pada” i trzeba go wymienić. Jedni kierowcy poszukują zamiennika, gdy tylko pojawią się pierwsze oznaki, że stary akumulator coraz gorzej sobie radzi, a inni zwlekają z zakupem do czasu, aż któregoś zimowego ranka auto nie odpali. A gdy akumulatora nie uratują ani kable rozruchowe, ani prostownik ani nawet powerbank z Aliexpress, trzeba poszukać nowego.

Kierowcy nie lubią późnej jesieni i zimy, bo niskie dobowe temperatury, a szczególnie nocne i poranne przymrozki, źle wpływają na kondycję akumulatorów – doprowadzają do ich szybszego samorozładowania i obniżenia mocy rozruchowej. Według statystyk za 2019 r., podanych przez ADAC, w samych tylko Niemczech akumulatory były elementem pojazdu, który najczęściej ulegał awarii (42%). Przyczyną są jednak nie tylko zbyt niskie (lub zbyt wysokie) temperatury, ale także usterki w pojeździe (np. niesprawny alternator lub instalacja elektryczna), czy też bardzo bogate, dodatkowe wyposażenie pojazdu, które wymaga od akumulatora dostarczenia znacznie większej ilości prądu niż w pojazdach produkowanych jeszcze 20 lat temu. Kierowcy ponadto nie pamiętają o odpowiednim użytkowaniu akumulatorów, np. o ich właściwej konserwacji i regularnej diagnostyce. Różnie bywa także z samą wymianą – a tylko dobrze dopasowany akumulator będzie działać długo i prawidłowo.

Aplikacja Exide Battery Finder

Odpowiednio dobrany akumulator gwarantuje pewny rozruch i mniejsze ryzyko zbyt szybkiego rozładowania – także zimą. Dlatego tak ważny jest wybór modelu, który spełnia wymagania pojazdu (określone przez producenta) i jest dopasowany do charakteru jazdy (np. jazda miejska). Dlatego Exide Technologies – producent akumulatorów marek Centra i Exide – stworzył Exide Battery Finder, czyli narzędzie do wybierania akumulatorów, dostępne zarówno w formie bezpłatnej aplikacji na telefon, jak i wyszukiwarki internetowej.

Aplikacja Exide Battery Finder została stworzona z myślą o kierowcach, którzy chcieliby szybko sprawdzić na swoim urządzeniu mobilnym (z systemem iOS / Android oraz dostępem do Internetu), jaki akumulator pasuje do ich pojazdu. Exide Battery Finder to narzędzie oparte na obszernej bazie części zamiennych TecDoc, które zawiera oryginalne dane dotyczące akumulatorów marek Exide i Centra, w tym opisy produktów i ich zdjęcia. Najnowsza wersja aplikacji oferuje użytkownikowi ulepszony, intuicyjny w obsłudze interfejs oraz nowe funkcje do jeszcze szybszej identyfikacji pojazdów i akumulatorów. Aplikacja Exide Battery Finder umożliwia łatwe i szybkie dobranie odpowiedniego akumulatora do każdego pojazdu – niezależnie od tego, czy jest to samochód osobowy, użytkowy czy motocykl (obejmuje wyposażenie dla ponad 98% pojazdów z europejskiego parku samochodowego).

Właściwy akumulator można również wyszukać po numerze części, a w najnowszej wersji – skanując kod kreskowy EAN. W procesie wyszukiwania użytkownik może sprawdzić wszystkie szczegóły dotyczące akumulatora oraz – w najnowszej wersji aplikacji – kryteria dotyczące części, powiązania z innymi pojazdami oraz informacje o Exide. Bezpłatną aplikację można pobrać na systemy iOS i Androida ze stron App Store i Google Play.

Exide Battery Finder to także internetowe i responsywne narzędzie, dostępne w wersji katalogu online i wyszukiwarki akumulatorów, które można przeglądać na komputerze. Desktopowa odsłona Exide Battery Finder pozwala dodatkowo na wyszukanie właściwego akumulatora po numerze VIN. To pierwszy tego typu katalog online, użyteczny również dla warsztatów i sklepów motoryzacyjnych, który wspiera wybór i dopasowanie akumulatora w 12 kategoriach pojazdów np.: pojazdy osobowe, użytkowe i rolnicze, motocykle, kampery, łodzie i skutery wodne. Ponadto zawiera – pierwszą tego typu na rynku – funkcję kalkulatora zapotrzebowania na energię elektryczną dla kamperów i łodzi, która uwzględnia m.in. wyposażenie elektryczne na pokładzie i na tej podstawie filtruje listę akumulatorów, wybierając najodpowiedniejsze.

Wyszukiwarka akumulatorów on-line znajduje się tutaj.

 

 

Galeria

Newsletter

1 2 głosy
Ocena artykułu
Tagi: porady i serwis
Udostepnij29Tweet18Udostepnij5
Poprzedni

Pierwszy Citroën 2CV miał zawieszenie hydropneumatyczne

Następny

Renault eWays – barometr mobilności elektrycznej: 8 na 10 Europejczyków chce przyspieszyć przejście na mobilność elektryczną

Tomasz Nowicki

Tomasz Nowicki

Motoryzacją interesuje się od wczesnej młodości a Citroen, Peugeot i Renault od zawsze!

Następny

Renault eWays – barometr mobilności elektrycznej: 8 na 10 Europejczyków chce przyspieszyć przejście na mobilność elektryczną

Citroën C4 Grand Picasso 2009 2.0 HDi - wesoły autobus dla rodziny

Peugeot 3008 po face liftingu

Nowy Peugeot 3008 po face liftingu: konkurencjo, spróbuj zaprojektować coś lepszego! (pierwsza jazda)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
guest
0 komentarzy
Komentarze inline
Zobacz wszystkie komentarze

Kalendarium

Maj 2021
Maj 29 - 30 2021

I Zlot Citroena BX

Maj 29 - 30 2021

I Zlot Citroena BX

Sierpień 2022
17 Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Citroenów Toruń 2022 (ICCCR 2022)
Sie 03 - 07 2022

17 Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Citroenów Toruń 2022 (ICCCR 2022)

Toruń
17 Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Citroenów Toruń 2022 (ICCCR 2022)
Sie 03 - 07 2022

17 Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Citroenów Toruń 2022 (ICCCR 2022)

Toruń
Nie odnaleziono wydarzeń!

Reklama

Polecamy

  • serwis mechaniczny Renault Warszawa
  • serwis blacharsko-lakierniczy Renault Warszawa
  • Facebook Twitter

    Komentarze

    • Jan o Test: Ile pali i jak jeździ nowe Renault Clio E-tech w hybrydzie?
    • Anonimowo o Dacia naśmiewa się z innych reklam samochodów. Nowe Sandero i Sandero Stepway nie są jak pozostałe auta
    • Jozek o Europejskie samochody coraz starsze. Średni wiek wynosi prawie 11 lat
    • Roman o Najgorszy kierowca? Mężczyzna w wieku 18-25, który jeździ Peugeot 308
    • Damian o Kiedy nowy Citroën C5 trafi do Polski?
    • Jozek o Europejskie samochody coraz starsze. Średni wiek wynosi prawie 11 lat
    • Matrioszka o Dacia naśmiewa się z innych reklam samochodów. Nowe Sandero i Sandero Stepway nie są jak pozostałe auta
    • Matrioszka o Dacia naśmiewa się z innych reklam samochodów. Nowe Sandero i Sandero Stepway nie są jak pozostałe auta
    • Jozek o Europejskie samochody coraz starsze. Średni wiek wynosi prawie 11 lat
    • Eloszka o Dacia naśmiewa się z innych reklam samochodów. Nowe Sandero i Sandero Stepway nie są jak pozostałe auta


    Aktualności ze świata motoryzacji

    • Nowy Peugeot 508 Sport Engineered – ruszyły jazdy testowe we Francji
    • Najgorszy kierowca? Mężczyzna w wieku 18-25, który jeździ Peugeot 308
    • Citroen DS5 Hybrid4 200KM 2013 – czy to już statek kosmiczny czy tylko samochód?
    • Nowy Peugeot e-Partner: elektryczny dostawczak o zasięgu 275 km
    • Kiedy nowy Citroën C5 trafi do Polski?
    • Ponad tysiąc dwieście nowych Renault Zoe i Kangoo Z.E trafi do francuskiej żandarmerii
    • Europejskie samochody coraz starsze. Średni wiek wynosi prawie 11 lat
    • Rynek samochodów używanych: jakie trendy w Grupie PSA?
    • Nowe Renault Zoe dla Polkowic. Nagroda w konkursie Eco-Miasto
    • Renault Kiger – znamy datę debiutu nowego crossovera


    Redakcja

    Francuskie.pl – Dziennik Motoryzacyjny
    e-mail: [email protected]
    00-028 Warszawa, ul. Bracka 20/28i

    redaktor naczelny
    Krzysztof Gregorczyk
    [email protected]

    Kontakt w sprawie reklamy
    [email protected]



    Francuskie.pl.pl - Dziennik Motoryzacyjny o markach Alpine | Citroen | Dacia | DS Automobiles | Peugeot | Renault
    Copyright © 2004 - 2020 Francuskie.pl. wydawca LiveLink sp.z o.o.
    Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie części lub całości bez zgody wydawcy zabronione

    Brak wyników
    temu
    • Reklama
    • Wiadomości
    • Testy
    • Historia
    • Wyprawy
    • Przegląd Prasy
    • Artykuły
    • Dane techniczne

    Francuskie.pl.pl - Dziennik Motoryzacyjny o markach Alpine | Citroen | Dacia | DS Automobiles | Peugeot | Renault
    Copyright © 2004 - 2020 Francuskie.pl. wydawca LiveLink sp.z o.o.
    Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie części lub całości bez zgody wydawcy zabronione

    Witam ponownie!

    Zaloguj się

    Zapomniane hasło?

    Utwór®z nowe konto

    Wypełnij, aby się zarejestrować

    Wszystkie pola wymagane Zaloguj się

    Odzyskaj hasło

    Wpisz nazwę użytkownika lub adres by uzyskać hasło

    Zaloguj się
    wpDiscuz
    0
    0
    Skomentuj, podziel się swoją opiniąx
    ()
    x
    | Reply
    Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Używając jej, zgadzasz się na to.