Jan Chmielewski i Michał Majewski przed 46. Rajdem Świdnicki – KRAUSE

0 41

Po sześciomiesięcznej przerwie do rywalizacja powracają załogi ścigające się w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podobnie jak przed rokiem sezon rozpocznie Rajd Świdnicki – KRAUSE, który odbędzie się już po raz 46. Lista zgłoszeń pierwszej rundy RSMP liczy 51 pozycji, uzupełnionych o 24 klasyfikowanych w kategorii historycznej. Niemałą niespodziankę przygotował na Rajd Świdnicki Jan Chmielewski, który wspólnie z Michałem Majewskim wystartuje w Górach Sowich za kierownicą Citroëna C2 Super 1600.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Jan Chmielewski: Przyznaję, że od pewnego czasu moje serce bije dużo szybciej. Ostatecznie zdecydowałem, że wystartujemy Citroënem C2 Super 1600, a więc powracamy „do korzeni”, do Citroena, do auta przednionapędowego. Nasze BMW R+MAXI tuż po Rajdzie Barbórka odjechało na Węgry do nowego nabywcy. Od tego czasu długo trwały narady co robić dalej. To była trudna decyzja, ale ostateczny wybór padł na auto, które w mojej ocenie podtrzyma piękno tego sportu. „Cedwójka” jest już w sile wieku, nie wiemy czy będzie konkurencyjna nawet do słabszych samochodów z kategorii R2. Dodatkowo mieliśmy bardzo mało czasu na jej przygotowanie i zdobycie części, ale już nie mogę się doczekać aż staniemy na starcie pierwszego odcinka specjalnego w samochodzie, o którym marzyłem zaczynając swoją przygodę z rajdami. Za tę możliwość dziękuję sponsorom, mechanikom oraz rodzinie.

Michał Majewski: Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie Rajdu Świdnickiego. Wprawdzie sezon dla mnie zaczął się już w marcu, a na moim koncie są już trzy starty w tym roku, przed pierwszą rundą RSMP zawsze czuje dreszczyk emocji. Startujemy nowym samochodem, o którym marzyłem. Rasowa ośka, rodem z JWRC i do tego Janek za kierownicą to iście piekielna kombinacja. W tym roku rajdy zaliczane do mistrzostw Polski będą zorganizowane w nieco innym formacie niż dotychczas. Czeka nas jedynie jeden dzień rywalizacji, poprzedzony krótkim oesem w sobotę wieczorem. Moim zdaniem to strzał w dziesiątkę i głęboko wierzę, że  ten ruch podniesie poziom i frekwencję w naszych kochanych RSMP. Do zobaczenia w Świdnicy!

Partnerami zespołu są: Caffaro, KRAUSE i Pirelli. Patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP 3 Kraków, Mototrends.pl i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

46. Rajd Świdnicki – KRAUSE – harmonogram
sobota, 21 kwietnia 2018 r.

Ceremonia Startu – Świdnica, Rynek – 17:30
OS 1  Świdnica  – Super OS CRUSAR – 19:03

niedziela, 22 kwietnia 2018 r.

Start – serwis/wyjazd 8:00
Park Serwisowy, OSiR Świdnica, ul. Ślaska 35 – 8:00 – 11:15
OS 2/5  Witoszów – Złoty Las  1 / 2 – 8:30 – 12:00
OS 3/6/8 Walim(x1) – Zagórze   1 / 2 / 3 (Power Stage) – 9:18 – 12:48 – 15:30
OS 4/7  Jawornik – Kamionki  1 / 2 – 9:53 – 13:23
Ceremonia Mety – Świdnica, Rynek – 16:20

 

 

źródło: Chmielewski Team

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o