Chat with us, powered by LiveChat

Koniec modelu DS 3. Marka DS Automobiles potwierdza

0 1 732

Podczas prezentacji wyników finansowych marka DS Automobiles potwierdziła zakończenie produkcji modelu DS 3. Samochód zostanie w ofercie „przynajmniej do końca roku”.

DS3 był pierwszym modelem Citroena z gamy DS i początkowo stanowił część prestiżowej oferty spod znaku szewronów. Nazwa DS została zaczerpnięta od legendarnego modelu francuskiej marki, który zachwycał bogactwem technologii i komfortem jazdy oferowanym przez hydropneumatyczne zawieszenie. Citroen DS 3 trafił do produkcji w roku 2009, a następnie od roku 2016 kontynuował karierę już pod odrębną marką DS Automobiles. Po 10 latach na rynku nadszedł czas na zakończenie produkcji pojazdu. Informację potwierdził dyrektor generalny DS podczas prezentacji wyników finansowych za pierwszą połowę 2019 roku. Samochód zniknie z oferty ze względu na preferencje klientów, które odchodzą od pojazdów trzydrzwiowych i zmierzają w kierunku modeli o wyglądzie SUV-a.

„Rynek pojazdów trzydrzwiowych zmierza ku schyłkowi i DS3 podąży razem z nim…” – powiedział Yves Bonnefont, szef marki DS Automobiles. Dodał jednak, że samochód pozostanie w ofercie „przynajmniej do końca roku 2019”.

Miejsce hatchbacka w ofercie zastąpi Crossover DS 3 Crossback, który w marcu tego roku trafił do dedykowanych salonów DS Store w Polsce a pierwsze egzemplarze zostały już dostarczone klientom. Crossover jest drugim po DS 7 Crossback modelem nowej generacji, który został opracowany w całości przez DS Automobiles. Kolejnymi pojazdami w ofercie będą: hybrydowy SUV DS 7 Crossback E-Tense oraz elektryczna wersja crossovera DS. Niedługo zadebiutuje też duży sedan DS 8.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o