Chat with us, powered by LiveChat

Niezwykłe przejście dla pieszych przebojem internetu

2 695

Jak zmusić kierowcę, by zatrzymał się przed przejściem dla pieszych? Kanadyjska organizacja wpadła na dosyć drastyczny, ale skuteczny sposób. Nagranie podbiło internet.

Przejście przez pasy na zatłoczonej drodze pozbawionej sygnalizacji świetlnej może być sporym problemem. Mimo iż pieszy ma zapewnione pierwszeństwo, kierowcy nie zawsze są tego świadom, nie pamiętają lub zwyczajnie nie chcą przestrzegać przepisu, który zmusza ich do zatrzymania pojazdu. Czy istnieje jakiś sposób na zmianę takiego zachowania? Kanadyjska organizacja, która zajmuje się bezpieczeństwem drogowym SAAQ (Société de l’Assurance Automobile du Québec) opublikowała film przedstawiający nowy rodzaj przejścia dla pieszych rozwiązujący powszechny problem. Prowadzący pojazd po prostu nie ma innego wyjścia: musi przepuścić przechodniów. Kampania zyskała ogromną popularność w internecie. Zaledwie tydzień po publikacji na Facebooku, było już ponad 3 mln wyświetleń.

Film ma formę żartu i przedstawia kierowców, którzy przed zbliżeniem się do przejścia dla pieszych zostają zablokowani przez wyskakującą żółtą barierę. Co sądzicie o takiej formie kampanii, czy okaże się skuteczna?

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Obywatel MKQwert Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Qwert
Gość
Qwert

W Polsce część samozwańczych rajdowców moglaby zrobic zawody w przejeżdżaniu ” zanim się otworzy” /

Obywatel MK
Gość
Obywatel MK

Ale piesi już wtedy nie idą po pasach