Nowy Citroen Jumpy, Opel Vivaro, Peugeot Expert w wersji elektrycznej o zasięgu 300 km

1 226

Grupa PSA wprowadzi do swojej oferty nowe modele elektryczne w roku 2020. Citroen Jumpy, Opel Vivaro i Peugeot Expert otrzymają dwa rodzaje akumulatorów a maksymalny zasięg wyniesie 300 km.

Grupa PSA ma w planach wprowadzenie na rynek nowych modeli z napędem elektrycznym. Dotyczy to jednak nie tylko samochodów osobowych takich jak Peugeot e-208 czy Opel Corsa-e, ale również pojazdów użytkowych. W przyszłym roku zadebiutuje Citroen Jumpy, Peugeot Expert, Opel Vivaro i Vauxhall Vivaro na prąd.

Francuski koncern zapowiedział, że modele będą oferowane z dwoma rodzajami akumulatorów. Podstawowa wersja otrzyma baterie o pojemności 50 kWh, które zgodnie z cyklem WLTP pozwalają na przejechanie maksymalnie do 200 km na jednym ładowaniu. Dostawczaki PSA otrzymają także drugą opcję akumulatorów o pojemności 75 kWh. Z takim zestawem będzie można pokonać dystans do 300 km.

Citroen Jumpy, Peugeot Expert, Opel Vivaro i Vauxhall Vivaro z napędem elektrycznym będą produkowane w fabryce w Hordain we Francji, z kolei układ napędowy będzie pochodził z zakładu w Trémery. Do roku 2025 Grupa PSA ma zamiar zelektryfikować całą swoją gamę modelową. Oprócz pojazdów elektrycznych pojawią się hybrydy. Na rynku polskim można już zamawiać modele 508, 3008 oraz Grandlanda X z napędem typu plug-in hybrid.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Alex Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alex
Gość
Alex

Tak z ciekawości – dlaczego auto 3x większe, z 3x większą przestrzenią do zagospodarowania nie ma napchanych 3x więcej baterii tak samo wydajnych jak Zoe/208/Corsa itp i nie ma więc zasięgu 600km na przykład? Tak duże auta nie nadają się na miasto. Są raczej do średnich dystansów. 200km w jedną stronę. Kto to kupi?