Nowy Peugeot 3008 pokazuje postęp w technologii autonomicznej jazdy

0 4 785

Autonomiczny Peugeot 3008 przechodzi testy we Francji. Samochód poradził sobie z robotami drogowymi, bramkami na autostradzie i samodzielnie zaparkował w bezpiecznym miejscu.

Grupa PSA przy współpracy z firmą Vinci prowadzi testy prototypu autonomicznego Peugeot 3008. Samochód znalazł się w sytuacjach, w których na co dzień muszą radzić sobie kierowcy. Testy przeprowadzono w ruchu drogowym na autostradzie A10 i A11 pomiędzy Dourdan i Ablis we Francji.

W lipcu 2017 roku samochód autonomiczny Grupy PSA po raz pierwszy przekroczył bramki autostradowe bez pomocy kierowcy. Po dwóch latach testowy Peugeot 3008 dostosował się do takich ograniczeń jak roboty drogowe, czy zwężenia pasa ruchu. Autonomiczna jazda była możliwa dzięki komunikacji pojazdu z infrastrukturą drogową.

Autonomiczny Peugeot 3008 potrafi również zjechać w bezpieczne miejsce i zaparkować w przypadku, gdy kierowca w określonych sytuacjach nie przejmie kontroli nad pojazdem (obecność przeszkód na drodze, poważne pogorszenie warunków pogodowych itp.) lub w przypadku końca autostrady.

„Ta próba jest kolejnym krokiem w kierunku wprowadzenia pojazdów autonomicznych na rynek. Dwa lata po pierwszych testach naszym celem było zwiększenie liczby ograniczeń i wzmocnienie komunikacji między autonomicznym pojazdem a infrastrukturą drogową, aby rozszerzyć zakres działania systemu przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa. Testy pokazują innowacyjny i praktyczny charakter współpracy Grupy PSA i VINCI Autoroutes, która ma kluczowe znaczenie dla rozwoju pojazdów autonomicznych” – powiedziała Carla GOHIN, dyrektor ds. Technologii Grupy PSA.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o