Oto Dacia Sandero R4. Model jest już gotowy do startu

0 4 162

Dacia Sandero R4 zadebiutowała podczas testu na torze Circuit de Mora d’Ebre. Samochód został opracowany przez hiszpański zespół ASM Motorsport.

Dacia Sandero R4 jest pierwszym samochodem nowej kategorii R4, który powstał w Hiszpanii. Model został opracowany przez zespół ASM Motorsport, który ma siedzibę w Barcelonie. Sandero R4 bazuje na zestawie opracowanym przez team Oreca specjalnie dla klasy R4. Zestaw obejmuje silnik 1.6 turbo, napęd na wszystkie koła, sekwencyjną 5-biegową skrzynię biegów oraz specjalnie dostosowane zawieszenie i hamulce. Zespół ASM Motorsport dostarczył rozwiązania takie jak elementy aerodynamiczne, układ chłodzenia, instalację elektryczną oraz układ kierowniczy.

Prezentacja rajdowego Sandero odbyła się podczas jazd testowych na torze Circuit de Mora d’Ebre w pobliżu Tarragony w Hiszpanii. Celem jazd testowych była ocena prawidłowego funkcjonowania pojazdu. Za kierownicą zasiadł prezes ASM Motorsport, Alex Sabater. Test wypadł pozytywnie i Dacia Sandero R4 jest już gotowa do startów w regionalnych rajdach w Hiszpanii.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o