Badanie przeprowadzone przez Connected Smart Cities i Mobilidade Estadão objęło firmy z sektora, które inwestują w innowacje i ESG (środowisko, społeczeństwo i zarządzanie). Peugeot ma tu spore osiągnięcia, a poza tym mocno angażuje się w produkcję samochodów elektrycznych. W marcu Peugeot uplasował się w Brazylii na 4. miejscu pod względem sprzedaży pojazdów w 100% elektrycznych licząc od początku roku. To sprawia, że w kwestii ekologicznej mobilności miejskiej ma niemałe osiągnięcia.
Zaangażowany w różne aspekty produkcji swoich pojazdów, takie jak innowacja, nowoczesne rozwiązania i łatwość nadążania za rozwojem technologicznym, Peugeot po raz kolejny wyróżnił się i drugi rok z rzędu został wybrany jedną ze 100 najbardziej wpływowych firm w zakresie mobilności miejskiej w 2024 roku.
Ankieta, promowana przez Connected Smart Cities, platformę skupioną na inteligentnych miastach, we współpracy z pionem Mobilności Miejskiej, przeanalizowała praktyki ponad 300 firm w branży i potwierdziła, które są najlepiej przygotowane, aby stawić czoła współczesnym wyzwaniom i wymaganiom mobilności obszarów miejskich pod względem innowacji i ESG (środowisko, społeczeństwo i zarządzanie).
Sprawdź aktualną ofertę na samochody Peugeot w Polsce
Przy wyborze brano pod uwagę kilka segmentów, takich jak, między innymi, technologia i innowacje w zakresie mobilności, doradztwo i mobilność na obszarach miejskich. Peugeot znalazł się w gronie wybranych w kategorii Producenci i Operatorzy Pojazdów.
Przedsiębiorstwa zostały poddane analizie pod kątem zaangażowania w innowacyjne programy i postęp technologiczny, które przyczyniają się do ciągłej modernizacji mobilności miejskiej. W zakresie ESG ocena odbyła się w takich aspektach, jak efektywność energetyczna, zaangażowanie w ochronę środowiska, prawa człowieka, włączenie (różnorodność i równość), przejrzystość i etyka.
Peugeot kontynuuje swój rozwój w zakresie intuicyjności i czystszych rozwiązań. Niedawno zaprezentowała Partnera Retrofit, model Partnera będący efektem projektu we współpracy z SENAI, którego celem jest konwersja lekkich pojazdów użytkowych spalinowych na napęd w 100% elektryczny.
Ponadto od 2021 roku marka wytycza odpowiednią ścieżkę w zakresie elektryfikacji w Brazylii, wprowadzając na rynek trzy modele: e-208, e-2008 i e-Expert Utility. W 2024 roku zajeła 4. miejsce w rankingu rynku w 100% elektrycznego – z naciskiem na model e-2008, sprzedając ponad 330 sztuk.
Wkrótce jedną z atrakcji marki sygnowanej lwem będzie udział w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA (WEC) Hypercarem 9×8 w wersji 2024, modelem wyposażonym w hybrydowy układ silnika: 2,6 l V6, bi-turbo o mocy 500 kW oraz silnik elektryczny na przedniej osi o mocy 200 kW i wyposażony w akumulator wysokiego napięcia (900 V).
oprac. Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Peugeot
Najnowsze komentarze