Produkcja nowego Alpine A110 dorównała poprzednikowi!

1 590

Produkcja nowego Alpine A110 dorównała legendzie. Z fabryki w Dieppe wyjechało już 7.176 egzemplarzy francuskiego coupe.

Alpine A110 zadebiutował w 2017 roku podczas salonu samochodowego w Genewie. Produkcja coupe rozpoczęła się w grudniu tego samego roku. Początkowo klienci mieli możliwość zamówienia wyłącznie limitowanej wersji Premiere Edition ograniczonej do 1.955 egzemplarzy i błyskawicznie skorzystali z takiej możliwości zamawiając wszystkie dostępne pojazdy w ciągu zaledwie trzech dni. Liczba samochodów nawiązywała do roku założenia francuskiej marki przez Jeana Rédélé. W następnej kolejności do sprzedaży dołączyły wersje seryjne Pure oraz Legende. Obecnie model jest oferowany także w wariancie A110S o mocy zwiększonej z 252 do 292 KM.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Ze względu na dużą liczbę zamówień zakład w Dieppe zwiększył moce produkcyjne a w tym roku osiągnięto symboliczną produkcję. Od momentu wprowadzenia modelu na linie montażowe zakładu w Dieppe, powstało 7.176 egzemplarzy nowego A110, czyli tyle samo ile wyniosła produkcja pierwszego modelu produkowanego w latach 1962-1977. W przypadku nowego modelu wystarczyły na to dwa lata.

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
ToJa Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ToJa
Gość
ToJa

Pięknie! Gratulacje!

Po tych wynikach widać, że jest na rynku potrzeba pięknego, francuskiego coupe i nie tylko Porsche rynek stoi