Renault Zoe – francuski elektryk numerem 1 w Niemczech

0 937

Na rynku samochodów elektrycznych w Niemczech króluje francuski model Renault Zoe. Sprzedaż pojazdu wzrosła o 106,3%.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku francuski koncern sprzedał 5.551 egzemplarzy Renault Zoe w Niemczech, co przyczyniło się do wzrostu o 106,3%. Model jest najchętniej wybieranym samochodem elektryczny wśród niemieckich klientów.

Marka Renault, której jedną ze strategii jest elektryfikacja gamy modelowej, sprzedała w pierwszej połowie 2019 roku rekordową liczbę samochodów na baterie. Sprzedaż modeli Renault Twizy, ZOE, Kangoo Z.E. i Master Z.E. wzrosła o 96 procent do 6.295 egzemplarzy. W analogicznym okresie roku ubiegłego z salonów zniknęło 3.214 sztuk pojazdów elektrycznych Renault. Udział francuskiej marki w rynku e-samochodów na koniec czerwca wyniósł 18,4%.

Od stycznia do czerwca 2019 roku zarejestrowano w Niemczech 583 egzemplarze Renault Kangoo Z. E. W pierwszej połowie 2018 roku sprzedaż modelu wyniosła 313 sztuk (+86,3%). W przypadku Renault Master ZE . zanotowało 12 rejestracji, niemieccy klienci kupili także 149 sztuk miejskiego Renault Twizy.

W ciągu ostatnich sześciu lat Renault Zoe był najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie i wkrótce doczeka się odnowienia. Pojazd zostanie wyposażony akumulatory o pojemności 52 kWh, które według cyklu WLTP mają zapewnić zasięg do 390 km na jednym ładowaniu. Samochód otrzyma również mocniejszy 135-konny silnik elektryczny. Ponadto francuski producent zaktualizował wnętrze Zoe, które zostało wyposażone w pionowy 9,3-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego Easy Link oraz nowe systemy bezpieczeństwa.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o