Nowa Dacia Lodgy i nowe Sandero mają szansę podwoić sprzedaż marki? Rekordowe wyniki

8 17 106

Sprzedaż rumuńskiej marki samochodów Dacia wzrosła o 4,5% w pierwszej połowie roku. Tymczasem producent przygotowuje dwa nowe modele, które mogą okazać się hitami sprzedaży. Chodzi o nowe Sandero i nową Dacię Lodgy.

Sprzedaż rumuńskiej marki, która jest częścią grupy Renault, wzrosła o 4,5% w pierwszej połowie roku, do ponad 395.000 sztuk. Marka Dacia odnotowała nowy rekord sprzedaży w Europie z 311.024 sprzedanymi pojazdami a także rekordowym udziałem w rynku na poziomie 3,3% (+0,4 punktu w stosunku do zeszłego roku). Wzrost ten jest związany z wynikami nowego Dustera. Poza Europą, Dacia jest liderem rynku w Maroku, jednym z najważniejszych rynków afrykańskich dla Renault, gdzie najbardziej popularne są modele Logan i Dokker.

Nowe Sandero

Marka wiąże plany rozwoju z dwoma nowymi modelami. Będzie to przede wszystkim nowa Dacia Sandero, która – według zapowiedzi – ma być większa od poprzednika, oferując rozmiary bliskie klasy kompaktowej. Nowe Sandero ma być też cichsze i wygodniejsze od poprzedniego modelu. Spodziewamy się rozwiązań znanych z nowego Dustera.

Nowa Dacia Lodgy pod nową nazwą?

Z kolei nowa Dacia Lodgy ma oferować siedem miejsc, ale wyglądem bazować na modelu Duster. Gdyby tak się stało, producent liczy na mocne poszerzenie grupy klientów, ponieważ do tej pory to właśnie wygląd był jedną z przyczyn, dla których wybierali oni inne rozwiązania. Tymczasem oparcie się na modnym nadwoziu SUV, może być rzeczywiście strzałem w dziesiątkę. Podobnie jak w Sandero, także i tu spodziewać się należy nowego, lepszej jakości wnętrza i lepszego wyciszenia. Symbolem zmiany modelu może być też zupełnie nowa nazwa.

Milion samochodów w ciągu pięciu lat?

Producent ma bardzo ambitne plany związane ze sprzedażą. Jednym z celów marki jest doprowadzenie do produkcji i sprzedaży nawet miliona aut rocznie.

źródło: Dacia Rumunia/Romanian Insider

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
5 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
8 Autorzy komentarzy
ŁukaszWwaJurekŁukaszKarolMario Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin (ten wiecie który)
Gość
Marcin (ten wiecie który)

Sandro ma dobra sprzedaż bo jest praktycznie najtańszym autem na rynku. Nowa większa będąca konkurencją tipo ma szanse na sprzedaż pod warunkiem dobrej ceny. Tipo ma sprzedaż bo ma duże promocje. Lodgy będące dusterem + musi poszukać nowych klientów bo dotychczasowych straci.

Wielbiciel renault
Gość
Wielbiciel renault

Dokładnie logdy powinność w tym samym kierunku w którym jest teraz tylko zmiana krągłości sylwetki na nowszą oraz drzwi przesuwne i Bedzie git nr 1 już stoję 1 w kolejce

ŁukaszWwa
Gość
ŁukaszWwa

Akurat sprzedaż Tipo bardzo „siadła”. W 2018 o ok. 20% w porównaniu z 2017 i po połowie 2019 widać że spada znowu o kolejne 20%.
Nie mówię, że to zły model, ale raczej nie będzie kontynuacji Tipo w postaci nowej generacji.

Olek
Gość
Olek

Niby fajnie, ale pewnie walną cenę o 15.000 wyższa, tak jak z Dusterem.

Mario
Gość
Mario

Kiedy panowie kiedy!!!to nowe lodgy i bierę i nie marudzę!!!sie kuna doczekać już nie mogę a czekam dwa lata!!

Karol
Gość
Karol

Bylem w Renault i niby marzec kwiecien mają mieć na salonie

Łukasz
Gość
Łukasz

Zapraszam do wypożyczalnia samochodów Piaseczno Eldocar. Posiadamy w ofercie dacia i fajnie się spisuje. Czekamy na najnowsze.
http://www.eldocar.pl

Jurek
Gość
Jurek

Czy można jeszcze gdzieś kupić duster 1.6 access w błękicie morskim .bo gdzie dzwonię to nie mają