Peugeot 108 – zmiany w gamie

0 907

Włochy dominują ostatnio w przekazach medialnych, ale powodem jest koronawirus, a nie motoryzacja. Zwłaszcza motoryzacja francuska. Tymczasem na włoski rynek trafia zaktualizowana gama najmniejszego modelu w gamie aut Peugeota. Peugeot 108, niedostępny w Polsce, w Italii otrzymuje m.in. nowe kolory i tapicerki. Oto szczegóły.

Peugeot 108 nie jest dostępny nad Wisłą oficjalnymi kanałami. Importer nie wprowadzał tego modelu na nasz rynek z uwagi na niewielkie zainteresowanie Polaków segmentem A. Te samochody nie są już tak tanie, jak były kilkanaście lat temu, a za takie pieniądze przeciętny Polak woli kupić używany samochód o znacznie większych rozmiarach. Z tego powodu Peugeot 108, w przeciwieństwie do poprzednika, nie był u nas oferowany w ogóle. Są jednak ludzie, którzy sprowadzają te autka z Europy Zachodniej. Nawet w moim niedużym mieście jeździ jeden.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Zmiany w gamie nie są wielkie. To dwa nowe kolory, które zastępują dotychczas oferowane odcienie, to możliwość zamówienia czarnego dachu, jak w SUV-ach marki, to nowa tapicerka, a także rolowany dach w zielonym kolorze. Peugeot 108 zyska w ten sposób na świeżości i atrakcyjności. Nie zmieniła się oferta jednostek napędowych ani wyposażenie funkcjonalne.

Nowe kolory

Nowy metaliczny lakier Smooth Green dostępny będzie we wszystkich wersjach wyposażeniowych, w jakich dostępny jest Peugeot 108. Jednocześnie z gamy znika kolor dostępny dotychczas Green Fizz. Smooth Green to kolor, który dodatkowo podkreśla elegancję linii małego Peugeota 108 dzięki bardziej miękkiemu odcieniowi. Ponadto Peugeot 108 Collection, najwyższa wersja w gamie modelu, jest teraz dostępna wersji standardowo bez dodatkowej opłaty z nowym pastelowym kolorem Lipizan White, ale można ją również wybrać z nowym metalizowanym kolorze Calvi Blue, który zastąpił wycofany właśnie kolor Carlinite Grey.

Peugeot 108 w wersji Style może teraz mieć dach w kolorze czarnego diamentu, jak w SUV-ach marki sygnowanej kroczącym lwem. Taka opcja kosztuje 250 euro, ale… klient nie poniesie wprost tych kosztów. To dlatego, że z wyposażenia wersji Style znikają 15-calowe aluminiowe felgi. Ich miejsce zajmują tańsze o wspomniane 250 euro felgi stalowe o tej samej średnicy. Oczywiście z kołpakami ozdobnymi.

Nowe tapicerki

W wersjach Active, Style i Allure tapicerkę White Square Jusa zastępuje nowa White Jusa, z jeszcze bardziej fantazyjnym wzorem. W kolei Peugeot 108 Collection otrzymuje w standardzie tapicerkę Adamite Green Jusa, która zastępuje obicia o nazwie Green Square Jusa. Klient, który zamówi Peugeota 108 Collection w kolorze Calvi Blue otrzyma natomiast auto z tapicerką Jusa Blue.

Peugeot 108 Top! dostępny wyłącznie w 5-drzwiowej odmianie może teraz mieć dach w kolorze zielonym. Do tej pory mógł być tylko czarny.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Peugeot

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o