Chat with us, powered by LiveChat

Peugeot 3008 jedzie w teren. Specjalna wersja modelu

1 2 316

Peugeot 3008 w specjalnej wersji stworzonej przez brytyjski oddział marki ma pokazać, że samochód stać na więcej niż tylko jazda po gładkim asfalcie. Model trafił na szlak Ho Chi Minha w Wietnamie.

Peugeot 3008, który został przygotowany przez brytyjski oddział marki spod znaku lwa nie posiada nazwy, jak to zazwyczaj bywa ze specjalnymi wersjami. Producent uznał, że nie jest ona nikomu potrzebna. Model jest jednorazowym egzemplarzem, który powstał specjalnie dla magazynu Top Gear i wyprawy szlakiem Ho Chi Minha w Wietnamie. Peugeot chce pokazać, że 3008 poradzi sobie w terenie dlatego wyposażył swojego SUV-a w specjalne dodatki.

Peugeot 3008 otrzymał 17-calowe stalowe koła, opony terenowe Cooper AT3 i osłonę podwozia. Na dachu SUV-a zainstalowano aluminiowy bagażnik Rival z listwą LED-ów, która zapewnia dodatkowe oświetlenie.

Jeśli podczas eskapady trzeba będzie przenocować, 3008 posiada odpowiednie wyposażenie na tę okoliczność w postaci wysuwanego namiotu ARB Simpson, który zamienia francuskiego SUV-a w kampera. Uczestnicy wyprawy mają do dyspozycji rower zainstalowany na tylnym bagażniku.

Być może niektórych rozczaruje fakt, że koncepcyjny Peugeot nie posiada napędu na cztery koła, ale według przedstawicieli marki, doskonale poradzi sobie i bez tego. Samochód z powodzeniem pokonał północną część kultowego szlaku Ho Chi Minha w Wietnamie i jak powiedział David Peel, dyrektor zarządzający Peugeot UK: „Dzięki stosunkowo niewielkim modyfikacjom 3008 poradził sobie w trudnym terenie, udowadniając skuteczność technologii Advanced Grip Control i wykazując swój prawdziwy turystyczny potencjał”. Peugeot nie planuje produkcyjnej wersji tego modelu.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
gieroj Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gieroj
Gość
gieroj

Czyżby ocieplanie wizerunku Ho Chi Minha…