Peugeot 301 przeszedł serię crash-testów. Ile gwiazdek?

7 2 447

W najnowszej serii testów zderzeniowych organizacja Latin NCAP przetestowała nie tylko Renault Sandero, o którym już wspominaliśmy, ale także Peugeot 301. Jaki wynik uzyskał sedan spod znaku lwa?

Produkowany w Hiszpanii popularny sedan, zdobył trzy gwiazdki w zakresie ochrony dorosłych pasażerów oraz trzy gwiazdki za ochronę dzieci. Rezultat dotyczy wszystkich egzemplarzy Peugeot 301, które zostały wyprodukowane od 10 grudnia 2019 roku i są oferowane w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Sedan spod znaku lwa dostępny na wymienionych rynkach przeszedł niedawno face lifting a jego wyposażenie obejmuje cztery poduszki powietrzne.

W wyniku testów przeprowadzonych przez organizację Latin NCAP, konstrukcja Peugeot 301 okazała się solidna w przypadku zderzenia czołowego i zapewnia dopuszczalny poziom zabezpieczenia przy zderzeniu bocznym. Francuski sedan wykazał dobrą ochronę głowy pasażerów, wymogi regulacyjne Latin NCAP spełnił też system ESC pojazdu.

301 oferuje system przypominający o zapięciu pasów bezpieczeństwa, ale wyłącznie dla kierowcy, co było głównym powodem, dla którego samochód nie zdobył lepszej punktacji.

W modelu znajdują się mocowania fotelików ISOFIX, ale brakuje standardowych 3-punktowych pasów we wszystkich miejscach siedzących, co również spowodowało obniżenie ostatecznej oceny pojazdu.

Źródło: Latin NCAP

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
5 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
7 Autorzy komentarzy
DamianOkrągKoloMARTAMARTA Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kolo
Gość
Kolo

3 gwiazdki?! No comment.

MARTA
Gość
MARTA

Ale ocb?
Masz choćby ogólne pojęcie o wymogach w tym teście?
Jeszcze kilka lat temu miałby 5 gwiazdek
…Ale najlepiej być ignorantem i wrzucić frajerskie „no comment”

Kolo
Gość
Kolo

Jeszcze parę lat temu? Co mnie to interesuje co było parę lat temu? I co z tego, obecnie to złom i nic więcej. Samochody psa nigdy nie należały do najbezpieczniejszych, a i dziś nie grzeszą poziomem bezpieczeństwa. Maksymalne noty to 4 gwiazdki, gdy konkurencja dostaje 5.

Okrąg
Gość
Okrąg

Twoje e36 dostało 1 gwiazdkę i Ci to nie przeszkadza xD

Damian
Gość
Damian

Z Peugeota 406, który miał 3 gwiazdki w NCAP, podróżujący wyszli tylko poobijani pomimo mocnego zgniecenia auta z przodu i z tyłu.

Tomasz
Gość
Tomasz

Może po liftingu będzie lepiej się prezentować bo w obecnej wersji to jeden z najbrzydszych – nowych samochodów na naszych drogach

MARTA
Gość
MARTA

…że niby jest jeszcze oferowany w PL?
Nie jesteś aby rodziną z komentującym wyżej internautą o nicku KOLO?
Pytam bo poziom zorientowania w motoryzacji macie identyczny